(akt.) Medialny fenomen Koko Euro Spoko

10-05-2012, 10:17
Aktualizacja: 11-05-2012, 11:23

Prosta ludowa piosenka, wybrana głosami telewidzów na hymn reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy w piłce nożnej 2012, wygenerowała przez tydzień 1428 publikacji i rozpętała prawdziwą burzę medialną - informuje PRESS-SERVICE Monitoring Mediów. Z kolei Brand24 sprawdził, jakich słów używali internauci, komentując wybór.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Takiego obrotu sprawy nie spodziewały się z pewnością ani pieśniarki tworzące zespół Jarzębina, ani organizatorzy plebiscytu na oficjalny hymn reprezentacji biało-czerwonych.

Liczba publikacji na temat Koko Euro Spoko
fot. - Liczba publikacji na temat Koko Euro Spoko
Utwór nie tylko podzielił opinię publiczną na dwie skrajne grupy: zwolenników i przeciwników piosenki, ale stał się także punktem wyjścia do poważniejszych medialnych dyskusji dotyczących poczucia humoru społeczeństwa polskiego oraz kompleksów Polaków względem innych nacji. W komentarzach podkreślano także niski poziom kontrkandydatek do hymnu reprezentacji Polski, wykonywanych przez uznanych muzycznych artystów.

Medialna wrzawa, która trwa od zakończenia głosowania nie zmienia faktu, że osiem kobiet z maleńkiej Kocudzy na Lubelszczyźnie uzyskało rozgłos, którego pozazdrościć im może niejeden polityk czy celebryta. W okresie od 2 do 8 maja br. na temat przeboju Koko Euro Spoko ukazało się ponad 1400 materiałów, z czego większość, bo aż 1108, w internecie - podaje PRESS-SERVICE Monitoring Mediów.

Czytaj także: Oficjalna aplikacja UEFA Euro 2012 już dostępna

Brand24 przeanalizował reakcje internautów tuż po ogłoszeniu wyników plebiscytu, w czwartek 3 maja. W ciągu jednego dnia w monitorowanych serwisach społecznościowych pojawiło się 2615 wpisów (komentarzy dostępnych publicznie), co trzeci z nich miał wydźwięk zdecydowanie negatywny. Opublikowano także ponad 950 linków do YouTube. Prym wśród publikacji wiódł Facebook - tam internauci dodali 1366 wpisów, czyli ponad 50 proc. wszystkich komentarzy na temat Koko Euro Spoko.

Wyniki analizy Brand24 dla Interaktywnie.com


Źródło: PRESS-SERVICE Monitoring Mediów, Brand24


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


fot. Kaspersky


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.