Media społecznościowe - zamiast rzucać, ogranicz

05-12-2018, 10:03

Czy korzystanie z mediów społecznościowych może wpływać na pogorszenie nastroju, poczucie osamotnienia, a nawet depresję? O tej niepokojącej zależności mówi się od kilku lat, ale dopiero niedawno badaczki z Uniwersytetu w Pensylwanii eksperymentalnie dowiodły istnienia takiego związku.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Amerykańska badaczka Melissa G.Hunt i jej współpracownice Rachel Marx, Courtney Lipson i Jordyn Young opublikowały w Journal of Social and Clinical Psychology wyniki eksperymentu. Badały wpływ ograniczenia (nie zaprzestania!) aktywności w mediach społecznościowych na nastrój i samopoczucie.

W badaniu wzięło udział 143 studentów Uniwersytetu w Pensylwanii w wieku 18-22 lata. Badani zostali podzieleni na dwie grupy - grupa eksperymentalna miała tylko pół godziny dziennie (po 10 min. na Facebook, Snapchat i Instagram - najpopularniejsze w badanej grupie).  Badania celowo zaprojektowano tak, by pokazać znaczenie ograniczenia czasu ekranowego.

Chcesz wiedzieć więcej o wyniku tego badania i lepiej zrozumieć rzeczywistość swego cyfrowego dziecka? Zaglądaj do rodzicwie.pl, portalu myślących rodziców cyfrowych tubylców.Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.