Masz konto na eBay? Zmień hasło!

26-05-2014, 17:52

Serwis aukcyjny eBay wykrył atak na firmową sieć informatyczną. Na skutek ataku cyberprzestępcy wykradli bazę danych zawierającą dane osobowe, takie jak imię, nazwisko, numer telefonu, adres domowy, adres e-mail oraz hasła użytkowników.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Firma eBay twierdzi, że dane finansowe użytkowników, takie jak numery kart kredytowych oraz kont PayPal, nie zostały skradzione.

Przedstawiciele eBay zapewniają ponadto, że skradzione hasła były zaszyfrowane. Mimo to osoby, które posiadają konto w tym serwisie, powinny je zmienić. Należy także sprawdzić, czy taki sam login i hasło nie były wykorzystywane w innej usłudze internetowej. Jeśli tak, to również tam konieczna będzie zmiana hasła na unikalne.

Zobacz, jak tworzyć silne hasła >>

Poniżej treść listu, jaki eBay rozesłał do swoich użytkowników w związku z wykryciem ataku: 

WAŻNE: WYMAGANA ZMIANA HASŁA

Drogi Użytkowniku eBay, 

W celu zapewnienia bezpieczeństwa na eBay proszę wszystkich użytkowników eBay o zmianę hasła.

Dlaczego? Wykryliśmy niedawno cyberatak na naszą firmową sieć informatyczną. Na skutek tego ataku uzyskano nieautoryzowany dostęp do bazy danych zawierającej hasła naszych użytkowników.

 Co musisz wiedzieć: nie mamy dowodów na to, że ktoś uzyskał dostęp do Twoich informacji finansowych i je wykorzystał. Natomiast Twoje hasło było zaszyfrowane. 

Zwracam się teraz do Ciebie z ważną prośbą:

Przejdź do serwisu eBay i zmień swoje hasło. Jeśli zmieniłeś(łaś) hasło 21 maja lub później, nie musisz teraz nic więcej robić.

Zdaję sobie sprawę, że zmiana hasła może być uciążliwa. Robimy wszystko, co w naszej mocy, aby chronić Twoje dane, a zmiana hasła to dodatkowy środek ostrożności, poza innymi podjętymi przez nas krokami. 

Jeśli korzystasz z eBay tylko jako użytkownik niezarejestrowany, nie mamy zapisanego Twojego hasła.

Jeśli na eBay korzystasz z tego samego hasła co w innych witrynach internetowych, zachęcamy również do zmiany haseł w tych witrynach. A jeśli korzystasz z systemu PayPal, nie mamy żadnych podstaw, aby sądzić, że atak miał jakikolwiek wpływ na Twoje konto PayPal i zapisane na nim informacje finansowe, które są zaszyfrowane i przechowywane w oddzielnej bezpiecznej sieci.

Inne działania, jakie podjęliśmy:

Jak zawsze, zapewniamy specjalne środki ochrony na wypadek jakiegokolwiek nieautoryzowanego działania na kontach wszystkich sprzedawców i kupujących.

Stosujemy dodatkowe zabezpieczenia w celu ochrony naszych klientów.

Współpracujemy z właściwymi organami i wiodącymi ekspertami ds. bezpieczeństwa w celu szybkiego zbadania tych zdarzeń.

Co wiemy: atak miał miejsce między końcem lutego a początkiem marca i doprowadził do nieautoryzowanego dostępu do bazy danych użytkowników eBay, która zawierała nazwy, imiona i nazwiska, zaszyfrowane hasła, adresy e-mail, adresy pocztowe, numery telefonów i daty urodzenia. 

Jednak plik ten nie zawierał informacji finansowych. A po przeprowadzeniu szczegółowych testów i analiz systemów nie mamy żadnych dowodów na to, że narażone zostały jakiekolwiek dane finansowe lub informacje o kartach kredytowych. Nie ma również żadnych danych wskazujących na znaczący wzrost liczby oszustw i innych nietypowych działań w naszym serwisie.

Przepraszamy za wszelkie spowodowane tą sytuacją niedogodności. Ponieważ jesteśmy globalnym serwisem zakupów i sprzedaży online, nie ma dla nas ważniejszej rzeczy niż zapewnienie bezpieczeństwa naszym użytkownikom i utrzymanie ich zaufania. Wiemy, że nasi klienci mają wobec nas wysokie oczekiwania, i dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić Ci bezpieczeństwo transakcji na każdym urządzeniu, z którego korzystasz.

Devin Wenig

Prezes eBay MarketplacesSprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.