Mark Zuckerberg odwiedza Chiny i Japonię

29-03-2012, 18:54

Wizyta w Państwie Środka ożywiła plotki o rychłym wejściu Facebooka na chiński rynek. Twórca społecznościowej witryny zapewnia, że był jedynie na wakacjach ze swoją dziewczyną.

Spacerujący po Szanghaju twórca Facebooka to rzadki widok, szczególnie biorąc pod uwagę, że społecznościowa witryna jest zablokowana dla użytkowników z Chin. Zamiast tego wykorzystywać oni mogą wyłącznie lokalne mikroblogi, które również nie są wolne od pewnych ograniczeń.

Czytaj także: Facebook obawia się skutków pozwu

Zuckerberg zapewnia, że w Chinach był wyłącznie w celach turystycznych, razem ze swoją dziewczyną Priscillą Chan. W odróżnieniu od wersji przedstawionej w filmie The Social Network miał on ją poznać jeszcze przed tym, jak założył Facebooka.

Wcześniej twórca społecznościowego giganta odwiedził Chiny w grudniu 2010 roku i choć wtedy również zapewniał, że jest to podróż wakacyjna, nie mogło się obyć bez wizyt w największych azjatyckich koncernach internetowych, jak Sina, Alibaba czy Baidu. W czwartek Zuckerberg był już jednak w Japonii, gdzie odbyła się bardziej formalna część jego podróży.

Twórca Facebooka spotkał się z premierem Japonii Yoshihiko Noda, który nie krył radości w związku z wizytą Amerykanina. To zabawne uczucie widzieć cię tu, gdyż widziałem film - powiedział Noda, odnosząc się do wspomnianego wcześniej The Social Network, który nie stawiał Zuckerberga w zbyt dobrym świetle. Jestem zupełnie inny - zaśmiał się twórca Facebooka, który na spotkanie z premierem założył garnitur.

- Japonia jest jedynym miejscem na świecie poza Stanami Zjednoczonymi, gdzie mamy biura z programistami, gdyż jesteśmy naprawdę zdecydowani, jeśli chodzi o budowanie tutaj dobrego produktu - powiedział Zuckerberg. Noda podziękował z kolei twórcy społecznościowego portalu za wkład jego usługi m.in. w komunikację po trzęsieniach ziemi oraz tsunami, które nawiedziły Japonię.

Czytaj także: Facebook kupuje patenty przeciwko Yahoo


Następny artykuł » zamknij

RIM: Strata po raz pierwszy

Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy