Magazynowanie - jak dobrze wybrać magazyn dla firmy

02-06-2017, 17:44

Wielu przedsiębiorców zajmujących się produkcją różnego rodzaju towarów, musi pomyśleć o wyborze odpowiedniego magazynu, w którym można będzie dane rzeczy przechowywać. Nie jest to proste zadanie i wymaga ono zwrócenia uwagi na wiele istotnych kwestii. Jak zatem wybrać magazyn dla firmy?

magazyn przemysłowy

Czym jest magazynowanie?

Profesjonalne magazynowanie obejmuje kompleks różnych usług. Można wśród nich wymienić obsługę magazynową, transport, rozładunek, załadunek i przeładunek produktów, pakowanie i przepakowywanie, oznakowanie, ale i ubezpieczanie towarów na wypadek gdyby coś się stało. Więcej usług, które wchodzą w skład magazynowania można znaleźć w Internecie (http://fracht.pl/oferta/rodzaj/magazynowanie/), gdzie są one wyszczególnione. Wybierając magazyn warto zwrócić uwagę, by był w nim zapewniony cały pakiet usług.

 

Jak wybrać magazyn?

Najważniejsze jest ustalenie, co w danym magazynie będzie przechowywane. W innych warunkach składuje się żywność, a w innych chemię gospodarczą czy materiały budowlane. Wybrany przez nas magazyn powinien zapewniać warunki sprzyjające konkretnym produktom, mowa tu na przykład o odpowiedniej temperaturze czy poziomie wilgoci.

 

Na co zwrócić uwagę szukając magazynu?

Bardzo ważna jest kwestia lokalizacji. Magazyn powinien znajdować się jak najbliżej firmy. Dzięki temu można zaoszczędzić nie tylko na czasie, ale i na transporcie. Magazyn w pobliżu firmy przyda się także wtedy, kiedy trzeba będzie z niego szybko skorzystać. Stanie w korkach, by dojechać do znacznie oddalonego budynku na pewno nie wpłynie na korzyść biznesu.

Równie istotna jest kwestia powierzchni. Kiedy przechowywane będą produkty wielkogabarytowe lepiej wybrać magazyn o dużym metrażu. Trzeba jednak liczyć się z tym, że wynajem dużych powierzchni z pewnością będzie droższy.

Warto sprawdzić jaki jest stan wybranego przez nas magazynu. W końcu warunki panujące w budynku mogą mieć wpływ na przechowywane produkty, szczególnie te delikatne, jak na przykład żywność. Trzeba zatem zobaczyć czy dach magazynu nie przecieka, czy nie ma zauważalnych pęknięć, jaki jest jego stan w środku itp. Oczywiście im lepsze warunki, tym droższy wynajem, jednak na przechowywaniu towarów nie można oszczędzać, bo można na tym jeszcze więcej stracić.

 

Jak wygląda obsługa magazynu?

Obsługa magazynu może mieć wpływ na składowane przez nas materiały, dlatego warto wcześniej dowiedzieć się jak to wygląda. Ludzie pracujący w takich miejscach powinni mieć wymagane uprawnienia, ale i doświadczenie, które jest wymagane w obsłudze różnych towarów, od budowlanych po żywnościowe.

Szukając firmy, która zajmuje się wynajmem magazynów, koniecznie trzeba zapytać o warunki umowy. Najlepiej decydować się na taki magazyn, gdzie wynajem ustalany jest indywidualnie. Elastyczność w tej branży jest bardzo ważna, ponieważ pozwala na efektywne zarządzanie biznesem, co wpływa na finanse firmy.
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag komunikat firmy
To warto przeczytać

fot. Executiumfot. Altumcodefot. Cottonbro


RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Październik 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Serwisy specjalne: