LulzSec atakuje CIA, wyzywa do pojedynku Anonymous i otwiera linię telefoniczną

16-06-2011, 12:13

Grupa cyberprzestępców z LulzSec coraz częściej zwraca na siebie uwagę. Ostatnie działania członków nieformalnej organizacji mogą doprowadzić nawet do cyberwojny z Anonymous.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Grupy cyberprzestępców stają się coraz aktywniejsze, a w miarę zyskiwania przez nich popularności rośnie między nimi również konkurencja.

>>Czytaj także: Włamanie do Citigroup okazało się dziecinnie łatwe

Sonda
Wkrótce będziemy świadkami cyberwojny?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Członkowie LulzSec przyznali się do niedawnego włamania na strony amerykańskiego CIA, która w wyniku ich działań była niedostępna dla internautów przez ponad dwie godziny. Coraz "ambitniejsze" cele nie są przypadkiem, a grupa kolejne włamania traktuje jako trofea, które dodają jej prestiżu.

Niedawno LulzSec stało się tak pewne siebie, że wypowiedziało swego rodzaju wojnę również konkurencyjnej organizacji Anonymous, znanej m.in. ze wspierania WikiLeaks czy ataków na strony rządów państw, w których łamane są prawa człowieka.

Przedstawiciele grupy nieskromnie stwierdzili na Twitterze, że "LulzSec jest tym, czym zawsze chciało być Anonymous".

Na tym jednak nie koniec ciekawostek. Jak informuje BBC, LulzSec uruchomiło nawet specjalną linię telefoniczną, za pośrednictwem której użytkownicy mogą proponować kolejne cele ataków DDoS. Grupa tylko w ostatnim miesiącu przyznała się do kilkunastu włamań.

>>Czytaj także: Odwet Anonymous na hiszpańskiej policjiSprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.