Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Już w siedmiu bankach możemy zakładać lokaty bez wizyty w oddziale i bez konieczności podpisywania papierowych dokumentów - wynika z informacji zgromadzonych przez Expandera. Co ważne, jest to opcja dostępna nawet dla tych, którzy nie są klientami danego banku. Na stronie internetowej składamy wniosek, a później przelewamy pieniądze na konto wskazane przez bank. Po zakończeniu okresu deponowania środki wraz z odsetkami wracają na nasz rachunek w dowolnym banku.

robot sprzątający

reklama


Polacy coraz częściej większość dyspozycji bankowych zlecają przez internet. Dzięki temu nie muszą tracić czasu na wizyty w oddziałach. Osoby korzystające z bankowości internetowej odwiedzają bank, tylko gdy mają do załatwienia poważną sprawę. Taką jednak z pewnością nie jest założenie lokaty. Niestety większość banków wymaga takiej wizyty, jeśli chcemy ulokować w nim oszczędności, ale nie posiadamy tam konta.

Nierzadko zdarza się jednak, że mamy konto w jednym banku, ale lokatę chcielibyśmy założyć w innym. W takiej sytuacji możemy udać się z oszczędnościami do placówki banku, w którym chcemy założyć lokatę. Możemy jednak również wszystko załatwić bez wychodzenia z domu.

Z analizy Expandera wynika, że obecnie już w siedmiu bankach można założyć lokatę przez internet, nawet jeśli nie jesteśmy ich klientami. Są to: Bank Pocztowy, FM Bank, Getin Online, Idea Bank, Inteligo, Invest Bank oraz Meritum Bank.

Lokaty 3-miesięczne, które można założyć przez internet, nie będąc klientem

Lokaty 3-miesięczne, które można założyć przez internet, nie będąc klientem

Proces otwarcia takiego internetowego depozytu jest bardzo prosty. Na stronie internetowej banku szukamy informacji o depozytach. Obok opisu lokat internetowych jest zwykle dobrze widoczny przycisk przenoszący nas do wniosku o lokatę. Tam wybieramy kwotę, jaką chcemy ulokować, okres trwania, a także podajemy swoje dane. Na podany adres e-mail otrzymujemy potwierdzenie złożenia wniosku i numer konta, na które należy dokonać wpłaty środków.

Lokata zostanie założona, dopiero gdy pieniądze trafią na wskazane przez bank konto. Aby tak się stało, wystarczy wykonać przelew. Może on zostać zlecony z dowolnego banku. Na dokonanie wpłaty z reguły mamy kilka lub kilkanaście dni. Jeśli w wyznaczonym terminie nie przelejemy pieniędzy, to nic się nie stanie, wniosek zostanie po prostu anulowany.

W trakcie trwania lokaty zwykle możemy śledzić narastające odsetki. Posiadacze takich depozytów otrzymują bowiem login i hasło do bankowego systemu internetowego. Po zalogowaniu się mogą nie tylko obserwować stan środków, ale także składać dyspozycje np. przedterminowego zerwania lokaty. W momencie zakończenia okresu lokaty lub jej zerwania bank wysyła środki wraz z należnymi odsetkami na to konto, z którego dokonaliśmy wpłaty.

Jarosław Sadowski
analityk firmy Expander
www.expander.pl

Dopasuj lokatę do swoich potrzeb


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              



Ostatnie artykuły:


fot. DALL-E



fot. DALL-E



fot. Freepik



fot. DALL-E



fot. DALL-E