Logo Google przemalują dzieci i młodzież z polskich szkół

02-03-2012, 07:52

Google ogłasza II edycję konkursu plastycznego Doodle 4 Google, który kierowany jest do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Celem konkursu jest zaprojektowanie własnego logo Google, czyli doodla.

W tym roku zadanie polega na interpretacji hasła "…Pozdrowienia z Polski". 8 czerwca zwycięski doodle uczci dzień rozpoczęcia Mistrzostw Europy w piłce nożnej. Poza umieszczeniem swojego projektu na stronie głównej google.pl zwycięzca otrzyma stypendium na rozwój artystyczny w wysokości 15 000 złotych oraz grant technologiczny w wysokości 25 000 złotych dla swojej szkoły. Dodatkowo autorzy 15 finałowych prac otrzymają sprzęt komputerowy.

Zwycięska praca w pierwszym konkursie Doodle4Google
fot. Google - Zwycięska praca w pierwszym konkursie Doodle4Google
Patronat artystyczny nad polską edycją konkursu Doodle 4 Google objęła Zachęta Narodowa Galeria Sztuki. W procesie selekcji prac konkursowych w jury, obok Hanny Wróblewskiej, dyrektor Zachęty Narodowej Galerii Sztuki, zasiądzie również Edward Lutczyn, artysta plastyk, Iwo Zaniewski i Kot Przybora, założyciele agencji reklamowej PZL oraz Dorota Wellman, dziennikarka oraz prezenterka telewizyjna.

Czytaj też: Prace konkursowe Doodle4Google na billboardach

- Nasz ubiegłoroczny konkurs na najlepszego polskiego doodla pokazał, jak wiele niesamowitych pomysłów mają dzieci na przedstawienie swojego kraju za pomocą ołówka, kredek, farb czy programu komputerowego. Mamy nadzieję, że także w tym roku dzieciaki i młodzież nas nie zawiodą i będą się dobrze bawić, pozdrawiając z Polski - mówi Artur Waliszewski, Dyrektor Biznesowy Google.

W konkursie mogą wziąć udział uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów z całej Polski, a ich prace będą oceniane w trzech grupach wiekowych - klasy I-III, IV-VI oraz I - III gimnazjum. Pierwszy etap konkursu potrwa do 30 kwietnia 2012 roku. Szkoły chcące wziąć udział w konkursie powinny dokonać rejestracji na stronie google.pl/doodle4google. Nadesłane prace powinny posiadać tytuł sformułowany przez ucznia i jego własny opis tłumaczący treść rysunku - rozwinięcie zdania "…Pozdrowienia z Polski". Rysunki mogą być wykonane ołówkiem, kredkami, farbami lub w programie komputerowym. Doodle powinny być narysowane w poziomie na białej kartce formatu A4. Uczestnicy mogą również skorzystać z gotowych szablonów dostępnych na stronie: google.pl/doodle4google


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Październik 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031