List z 35 tys. podpisów trafił do europarlamentarzystów

01-05-2009, 17:18

Pismo dotyczące nowelizacji Pakietu telekomunikacyjnego wraz z przeszło 35 tys. podpisów internautów wysłali dziś, 1 maja 2009, do europarlamentarzystów organizatorzy akcji "Stop Cenzurze".

Ograniczanie lub blokowanie dostępu do określonych witryn lub usług internetowych - takie uprawnienia mogą mieć wkrótce dostawcy internetu. Wszystko to dzięki tzw. Pakietowi telekomunikacyjnemu, który nowelizuje przepisy dotyczące telekomunikacji na obszarze Unii Europejskiej.

Aby temu zapobiec, organizatorzy akcji "Stop cenzurze" opracowali list otwarty, pod którym zebrali przeszło 35 tys. podpisów internautów. Dziś list - wraz z podpisami - został wysłany do wszystkich polskich europarlamentarzystów. Poniżej prezentujemy treść e-maili:

Szanowna Pani Posłanko, Szanowny Panie Pośle!

Już 5 maja zbierzecie się Państwo w Parlamencie Europejskim by zagłosować m.in. w sprawie Pakietu Telekomunikacyjnego. Zapewne dotarły już do Was zapytania od polskich internautów zaniepokojonych niebezpieczeństwem cenzurowania Internetu w UE.
Grupa JakiLinux, której jesteśmy przedstawicielami, postanowiła wyrazić swoje zdanie i zaprotestować przeciwko zmianom w prawie umożliwiającym dostawcom limitowanie dostępu do Internetu.
Zorganizowaliśmy w tym celu akcję zbierania podpisów pod listem otwartym nawołującym do głosowania przeciwko Pakietowi. Staraliśmy się uświadomić jak największą liczbę osób na temat niebezpieczeństw, jakie może nieść ze sobą Pakiet.
W chwili pisania tego listu, zgodziło się z nami ponad 26 tysięcy osób. Na przekonanie takiej liczby Internautów do podpisania się pod listem potrzebowaliśmy tylko pięciu dni. O naszej akcji napisali między innymi: portal Wirtualna Polska, Trójmiasto.pl, Dziennik Internatów (który objął patronat nad akcją), portal Gazeta.pl i inni (więcej: http://stopcenzurze.wikidot.com/napisali).

Powiedzą Państwo “ale te podpisy nie mają mocy prawnej”. Być może. Ależ czyż te osoby, podpisujące się imieniem i nazwiskiem nie są Waszymi potencjalnymi wyborcami, którzy będą na Państwa oddawać głosy w najbliższych wyborach? Ci ludzie mają prawo wiedzieć, jak zachowają się ich przedstawiciele w PE.

Szanowni Państwo! Na stronie http://stopcenzurze.wikidot.com znajdą Państwo list otwarty, pod którym podpisały się tysiące osób. Podpisy znaleźć można na podstronie http://stopcenzurze.wikidot.com/glosowanie. Jeżeli tylko Państwo sobie tego życzą, możemy dostarczyć listę wspierających akcję osób w wygodnym dla Państwa formacie.

Internauci już się wypowiedzieli. Teraz chcemy oddać głos drugiej stronie - Państwu. Chcemy poznać Wasze zdanie i udostępnić je Internautom. Prosimy Państwa o ustosunkowanie się do proponowanych zmian w Pakiecie Telekomunikacyjnym i wyjaśnienie Internautom, jakie prezentujecie zdanie w sprawie poruszanych w liście treści. Jeśli zgadzają się Państwo z przesłaniem akcji, prosimy o informację — dodamy Państwa wtedy do listy Europosłów, którzy są po naszej stronie. Jeśli macie odmienną opinię, bardzo prosimy o jej zaprezentowanie. Wszystkie odpowiedzi zostaną opublikowane na stronie akcji i/lub w serwisie informacyjnym OSnews.pl. Czasu jest mało — będziemy wdzięczni za każdą odpowiedź.

Z poważaniem,
Borys Musielak i Wojciech Ryrych
Grupa JakiLinux

Dziennik Internautów przypomina, że w najbliższą niedzielę, 3 maja o godzinie 12:00 na Placu Konstytucji w Warszawie odbędzie się demonstracja, której celem jest zwrócenie uwagi na zagrożoną neutralność internetu.

DI objął patronatem medialnym akcję "Stop cenzurze" oraz niedzielną manifestację w Warszawie.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy