LimeWire zakończyło działanie, ale wciąż ma problemy

09-03-2011, 14:09

Choć organizacje walczące z piractwem doprowadziły do zamknięcia popularnej usługi umożliwiającej wymienianie się plikami, na tym nie kończą się ich roszczenia.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


LimeWire udostępniało klienta sieci Gnutella, który wykorzystywany był przez internautów najczęściej do dzielenia się filmami i muzyką.

>>Czytaj także: Spotify ma milion płacących użytkowników

Sonda
Blokowanie klientów sieci P2P ma sens?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Jak informowaliśmy w Dzienniku Internautów jakiś czas temu, LimeWire zniknęło z sieci wraz z końcem 2010 roku. Według RIAA taki krok był jedynym skutecznym zabiegiem, który mógł powstrzymać wielomilionowe straty. Choć dostosowano się do tak drastycznych kroków, nikt nie zamierza rezygnować z dochodzenia odszkodowań w związku z wcześniejszym funkcjonowaniem narzędzia.

Wytwórnie takie, jak EMI, Warner Bros. i Universal, Sony, według serwisu TorrentFreak wciąż niepokoją właścicieli LimeWire. Wiele procesów toczonych jest także przez mniejsze podmioty, które zarzucają usłudze "celowe zachęcanie do naruszeń prawa" oraz "istotne naruszenia prawa autorskiego przez użytkowników".

Komunikat ze strony LimeWire
fot. DI - Komunikat ze strony LimeWire
Strona domowa projektu informuje natomiast, że zgodnie z wyrokiem sądu z dnia 26 września 2010 rozpowszechnianie narzędzia jest zabronione.

Choć organizacje walczące z piractwem spodziewają się niemałych zysków z tytułu odszkodowań, przychody LimeWire zostały całkowicie odcięte po zamknięciu usługi. Otwarty pozostaje także problem walki z piractwem, gdyż użytkownicy zablokowanego klienta po prostu zmienili program na inny.

>>Czytaj także: Google inwestuje w witrynę... ułatwiającą pozycjonowanieSprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.