Lider polskiego cloud computingu oddaje do użytku kolejne lokalizacje

informacja prasowa 07-10-2013, 15:13

Pierwsza polska chmura obliczeniowa e24cloud stale wyznacza jego wysokie standardy. Ostatnie nowości w ofercie e24cloud to innowacje, które prześcigają technologię Amazon i VMware. Od teraz bowiem klienci mogą dowolnie i niezależnie dopasowywać pamięć RAM i moc obliczeniową. Dodatkowo e24cloud oddał do dyspozycji klientów kolejną lokalizację dla serwerów w chmurze.

druga lokalizacja e24cloud

Bezkonkurencyjne bezpieczeństwo dwóch lokalizacji

e24cloud ponownie wyznaczając standard usług cloud computing od października 2013 uruchamia kolejną lokalizację dla serwerów w chmurze. Jednym z elementów zapewniających bezpieczeństwo i skalowalność infrastruktury cloud computing jest rozproszenie geograficzne wykorzystywanych data center. Bez tego ciężko mówić o rzeczywistej chmurze - to raczej usługi typu VPS, których jedynym atutem jest taniość.

Dlatego zgodnie z idee cloud computingu klienci e24cloud moga wybierać pomiędzy data center Beyond.pl w Poznaniu oraz data center PLIX w Warszawie.

- Korzystamy z najlepszych centrum danych w Polsce, oferujac naszym odbiorcom nie tylko wysoki poziom bezpieczeństwa fizycznego ale i doskonałą łączność. Centrum danych Beyond.pl w Poznaniu, z którego wywodzi sie marka e24cloud, oraz PLIX, z którego korzystamy w Warszawie, to gwarancja najwyższego standardu usług IT - mówi Rafał Roszak, dyrektor marketingu e24cloud.

dowolność konfiguracji e24cloud

Dowolność konfiguracji i dopasowania

Nowa lokalizacja to nie koniec zmian w e24cloud. Od października usługa wprowadza możliwość dowolnej, niezależnej konfiguracji mocy procesora i pamięci RAM. Tym samym każdy może optymalizować serwer w chmurze zgodnie z wymogami swojego projektu.

- Nasz zespół R&D zdołał wykonać zadanie, które nie udało się Amazon czy Rackspace i wprowadzić system zarządzania wirtualizacją, dowolnie regulujący każdy element infrastruktury. Naszym priorytetem była możliwość pełnego dopasowania ponad paradygmatem zysku, jakie innym operatorom przynosi przeszacowanie zużycia wynikające z pakietowego podejścia do mocy obliczeniowej i pamięci RAM. Osiągnęliśmy to dzięki wysokiej kompetencji naszych specjalistów - podkreśla Rafał Roszak, dyrektor marketingu e24cloud.

Innowacyjna oferta

e24cloud działa na polskim rynku od 2011 r, szybko zdobywając uznanie odbiorców prostym i intuicyjny system konfiguracji serwerów w chmurze. Dzięki ofercie e24cloud przedstawiciele całego spektrum rynku gospodarczego mają zapewniony dostęp do stabilnej i bezpiecznej mocy obliczeniowej. Chmura pozwala im na realizację projektów informatycznych bez potrzeby inwestycji w kosztowny sprzęt, rozliczając koszt działania w oparciu o rzeczywiste zużycie. Bez umów, długotrwałych zobowiązań, wpłat minimalnych, z możliwością wycofania wpłaconych na konto środków w dowolnym momencie. W krótkim czasie MŚP doceniło ofertę e24cloud i stanowi obecnie ponad 80% odbiorców.

- Dzięki unikalnej mozliwością naszej usługi zdobywamy klientów nie tylko z regionu polski ale i zagranicą. Dlatego naszym kolejnym celem jest lokalizacja poza Polska, choć na pewno zostaniemy w obrębie Europy, by móc zapewnić wszystkim naszym klientom pełną zgodność z wymogami prawnymi wobec przechowywania danych - mówi Michał Romanowski, marketing manager e24cloud.

aplikacja mobilna e24cloud

Chmura w kieszeni

Ostatnia nowością w ofercie e24cloud jest bezpłatna aplikacja mobilna do zarządzania infrastrukturą, dostępna do pobrania w Google Play i AppStore.

Do grona klientów e24cloud należą m.in.: Grupa Unity, największy dostawca systemów e-commarce na polskim rynku; B-mind.pl internet software house czy sklep gram.pl. Zapraszamy do zapoznana się z całym raportem na temat perspektyw rozwoju rynku cloud computingu.

e24cloud.com
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag e24cloudtag cloud computing

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Październik 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031