LG krótko po Samsungu zaprezentował swojego zakrzywionego smartfona - LG Flex. W tym przypadku zakrzywienie jest w pionie, a nie w poziomie, ale czy to nadaje mu więcej sensu?
Na początku tego miesiąca LG Display zapowiedział, że ruszy z masową produkcją swoich "elastycznych i nietłukących się" paneli OLED do urządzeń przenośnych. Krótko potem Samsung zaprezentował Galaxy Round - smartfona z elastycznym, zakrzywionym wyświetlaczem.
Zabawa w elastyczne ekrany trwa nadal, bo dziś LG zaprezentował LG G Flex - zakrzywionego smartfona z elastycznym i rzekomo odporniejszym na uszkodzenia ekranem, który rzekomo wyposażono w interfejs wykorzystujący zalety zakrzywienia.
Jak widać na zdjęciu, LG G Flex jest zakrzywiony "pionowo", w przeciwieństwie do "poziomo" zakrzywionego urządzenia Samsunga. Według LG daje to więcej korzyści, gdyż zmniejsza dystans miedzy mikrofonem a ustami osoby rozmawiającej przez telefon. Ponadto LG uważa, że tak zakrzywione urządzenie trzyma się wygodniej i lepiej ogląda się na nim filmy.
LG zachwala swój elastyczny ekran jako odporny na urazy. Ponadto nowy LG G Flex ma posiadać specjalne okrycie obudowy, które będzie w stanie samo likwidować drobne zadrapania powstające w trakcie użytkowania. LG nie opisuje dokładniej tej "uzdrawiającej się" obudowy, ale według firmy G Flex ma być pierwszym smartfonem, który został z nią wyposażony.
Podobnie jak Galaxy Round, smartfon od LG ma się pojawić najpierw w Korei. Oprócz elastycznego ekranu będzie posiadał:
Znając cechy dwóch pierwszych zakrzywionych smartfonów - LG i Samsunga - można pokusić się o porównania. W obydwu przypadkach są to urządzenia z górnej półki. Ich dostępność będzie początkowo ograniczona, ceny raczej wysokie. To oznacza, że zarówno LG, jak i Samsung starają się dotrzeć do grupy użytkowników-pionierów. Obie firmy nie mają pomysłu, jak wykorzystać elastyczne ekrany na rynku masowym.
W obydwu przypadkach mamy elastyczny ekran umieszczony w nieelastycznym urządzeniu. Z punktu widzenia użytkownika są to po prostu smartfony zakrzywione, a nie elastyczne. Czy zakrzywienie pionowe jest lepsze od pionowego? LG przekonuje do większej wygody przy rozmowie, ale Samsung ma funkcję Roll Effect, a więc jakoś eksperymentuje z nowymi formami sterowania wykorzystującymi zakrzywienie.
Tak naprawdę jeden i drugi rodzaj zakrzywienia niewiele zmienia. Nie ma w tym żadnej rewolucji, jest tylko eksperyment z ciągle raczkującą technologią. Oczywiście tego typu eksperymenty mają znaczenie, ale na chwilę obecną mamy bardziej ciekawostkę o nieznanym potencjale, niż prawdziwy rynkowy przełom.
Czytaj: Galaxy Round - smartfon z wygiętym, elastycznym wyświetlaczem od Samsunga
Aktualności
|
Porady
|
Gościnnie
|
Katalog
Bukmacherzy
|
Sprawdź auto
|
Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy
Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.
*
Czarne skrzynki w autach do obliczania podatku drogowego - pomysł żywy w USA
|
|
|
|
|
|