LG pokazuje smartfona z elastycznym ekranem - LG G Flex. Czy to właściwa krzywa?

28-10-2013, 10:43

LG krótko po Samsungu zaprezentował swojego zakrzywionego smartfona - LG Flex. W tym przypadku zakrzywienie jest w pionie, a nie w poziomie, ale czy to nadaje mu więcej sensu?

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Na początku tego miesiąca LG Display zapowiedział, że ruszy z masową produkcją swoich "elastycznych i nietłukących się" paneli OLED do urządzeń przenośnych. Krótko potem Samsung zaprezentował Galaxy Round - smartfona z elastycznym, zakrzywionym wyświetlaczem.

LG G Flex - smartfon zakrzywiony pionowo

Zabawa w elastyczne ekrany trwa nadal, bo dziś LG zaprezentował LG G Flex - zakrzywionego smartfona z elastycznym i rzekomo odporniejszym na uszkodzenia ekranem, który rzekomo wyposażono w interfejs wykorzystujący zalety zakrzywienia.

zdjęcie

Jak widać na zdjęciu, LG G Flex jest zakrzywiony "pionowo", w przeciwieństwie do "poziomo" zakrzywionego urządzenia Samsunga. Według LG daje to więcej korzyści, gdyż zmniejsza dystans miedzy mikrofonem a ustami osoby rozmawiającej przez telefon. Ponadto LG uważa, że tak zakrzywione urządzenie trzyma się wygodniej i lepiej ogląda się na nim filmy.

LG zachwala swój elastyczny ekran jako odporny na urazy. Ponadto nowy LG G Flex ma posiadać specjalne okrycie obudowy, które będzie w stanie samo likwidować drobne zadrapania powstające w trakcie użytkowania. LG nie opisuje dokładniej tej "uzdrawiającej się" obudowy, ale według firmy G Flex ma być pierwszym smartfonem, który został z nią wyposażony.

Podobnie jak Galaxy Round, smartfon od LG ma się pojawić najpierw w Korei. Oprócz elastycznego ekranu będzie posiadał:

  • czterordzeniowy procesor 2,26 GHz (Qualcomm Snapdragon 800);
  • wyświetlacz 6 cali, HD (1280 x 720);
  • 2 GB RAM, 32 GB pamięci;
  • kamery 13 MP  i 2,1 MP;
  • system Android Jelly Bean 4.2.2;
  • wsparcie dla LTE i NFC. 

zdjęcie

Ciągle raczkująca technologia

Znając cechy dwóch pierwszych zakrzywionych smartfonów - LG i Samsunga - można pokusić się o porównania. W obydwu przypadkach są to urządzenia z górnej półki. Ich dostępność będzie początkowo ograniczona, ceny raczej wysokie. To oznacza, że zarówno LG, jak i Samsung starają się dotrzeć do grupy użytkowników-pionierów. Obie firmy nie mają pomysłu, jak wykorzystać elastyczne ekrany na rynku masowym.

Sonda
Który rodzaj zakrzywiania smartfona ma więcej sensu?
  • pionowo
  • poziomo
  • obydwa są super
  • obydwa są bez sensu
wyniki  komentarze

W obydwu przypadkach mamy elastyczny ekran umieszczony w nieelastycznym urządzeniu. Z punktu widzenia użytkownika są to po prostu smartfony zakrzywione, a nie elastyczne. Czy zakrzywienie pionowe jest lepsze od pionowego? LG przekonuje do większej wygody przy rozmowie, ale Samsung ma funkcję Roll Effect, a więc jakoś eksperymentuje z nowymi formami sterowania wykorzystującymi zakrzywienie.

Tak naprawdę jeden i drugi rodzaj zakrzywienia niewiele zmienia. Nie ma w tym żadnej rewolucji, jest tylko eksperyment z ciągle raczkującą technologią. Oczywiście tego typu eksperymenty mają znaczenie, ale na chwilę obecną mamy bardziej ciekawostkę o nieznanym potencjale, niż prawdziwy rynkowy przełom. 

Czytaj: Galaxy Round - smartfon z wygiętym, elastycznym wyświetlaczem od SamsungaSprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.