Lekcje przez GG podczas strajku nauczycieli?

24-05-2008, 17:07

We wtorek, 27 maja nauczyciele z ponad 70 proc. placówek oświatowych w Polsce zapowiedzieli udział w jednodniowym strajku. Nauczyciele będą strajkować, a uczniowie leniuchować. Wydawca komunikatora Gadu-Gadu oraz serwisu nauka.pl wpadli na pomysł, by - pomimo zamkniętych szkół - uczniowie i nauczyciele mieli w ten dzień możliwość swobodnej wymiany poglądów, a najgorliwsi nawet przeprowadzenia wirtualnych lekcji.

W celu integracji uczniów z nauczycielami udostępniono wczoraj, 23 maja 2008 r., specjalny formularz w serwisie nauka.pl, gdzie każdy nauczyciel może zostawić na siebie namiar w postaci numeru Gadu-Gadu. Z kolei uczniowie mają możliwość przeszukiwania listy nauczycieli po imieniu, nazwisku, lub numerze GG.

Organizatorzy strony zachęcają do przeprowadzania w dniu strajku wirtualnych lekcji zamiast lekcji w szkole - bez mundurka i na luzie. Oczywiście niekoniecznie muszą to być lekcje. Wielu uczniów zapewne doceniłoby, gdyby nauczyciele wyjaśnili im powody organizacji do strajku, dlaczego wybrano właśnie dzień, w którym odbywają się ustne matury, czy po prostu porozmawiali na luzie na dowolne tematy.

Sonda
Co planujesz podczas strajku nauczycieli?
  • uczyć się
  • leniuchować
  • mam dużo ciekawych zajęć pozaszkolnych
  • jeszcze nie wiem
  • spróbuję pogadać z jakimś nauczycielem przez komunikator ;-)
wyniki  komentarze

Jak twierdzą przedstawiciele Gadu-Gadu, to prawdopodobnie pierwsza tego typu akcja w kraju i jedna z nielicznych w internecie.

Komunikatory to jedno z najczęściej wykorzystywanych narzędzi internetowych wśród internautów. Według danych badania Megapanel z marca 2008 r. z komunikatorów internetowych korzysta ponad 11 mln Polaków. Prawie 5,9 mln z nich to użytkownicy (real users) sieci Gadu-Gadu, z czego 40% to uczniowie i studenci - informuje producent tego komunikatora. Polacy chętnie korzystają również z komunikatora Skype - blisko 4 mln użytkowników oraz komunikatora Tlen.pl - 770 tys. użytkowników.

Wyszukiwarkę nauczycieli znajdziecie na stronie 2705.nauka.pl

Nauczyciele zainteresowani akcją i wirtualnym kontaktem z uczniami mogą zarejestrować się na stronie nauka.pl


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Sierpień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031