Legimi: Czytanie bez limitu za 10 zł miesięcznie teraz na Androidzie

20-03-2013, 12:45

Nielimitowany dostęp do kolekcji e-booków za 9,90 zł miesięcznie teraz jest dostępny na Androidzie dzięki ofercie Legimi "Czytaj bez limitu". Do tej pory oferta ta była dostępna tylko na iOS, który w Polsce nie jest najpopularniejszym systemem mobilnym.

Elektroniczna księgarnia Legimi zyskała sławę w Polsce i poza Polską jako "Spotify dla e-booków". W listopadzie ubiegłego roku uruchomiła ona usługę "Czytaj bez limitu", która pozwała na nielimitowany dostęp do kolekcji tysięcy e-booków za 19 zł miesięcznie.

Oferta Legimi wywołała ogromne zainteresowanie internautów, a jednak wydawcy zaprotestowali i usługa zniknęła z sieci. Negocjacje z wydawcami trwały i usługa wróciła w grudniu z odchudzonym katalogiem książek. Co więcej, w styczniu cena usługi "Czytaj bez limitu" spadła do 9 zł/mies. dla osób, które czytają tylko na smartfonie.

Czytaj bez limitu na Androidzie

Dziś Legimi robi kolejny krok. Usługa "Czytaj bez limitu" została udostępniona dla posiadaczy urządzeń z Androidem. Wcześniej była dostępna tylko na iOS, a urządzenia Apple nie są w Polsce tak popularne, jak urządzenia z Androidem.

W nowej, poszerzonej ofercie posiadacze smartfonów zapłacą za czytanie 9,90 zł miesięcznie, a posiadacze tabletów 19,90 zł miesięcznie. Usługę można wypróbować przez 7 dni za darmo.

tabelka

Wyzwanie finansowe

Poszerzenie dostępności oferty zawsze może być wyzwaniem dla modelu biznesowego Legimi, który - przypomnijmy - nie polega na wypożyczaniu książek. W ofercie "Czytaj bez limitu" Legimi najpierw udostępnia czytelnikowi darmowy fragment e-booka, a po jego przekroczeniu następuje zakupienie kopii książki po cenie wydawcy. Legimi musi uzyskać na tyle duże wpływy z abonamentu, aby pokryć wydatki na książki i jeszcze na tym zarobić.

Taki model nie wiąże się z ryzykiem dla wydawców - oni dostaną swoje. Legimi może zyskać albo stracić. To faktycznie upodabnia Legimi do Spotify.

Jak Polacy czytają bez limitu?

Z danych udostępnionych przez Legimi wynika, że użytkownicy usługi przejrzeli ponad 10 tys. e-booków, a najchętniej czytane książki to Steve Jobs, Odwet i Metro 2033. Przeciętny czytelnik spędza przy usłudze "bez limitu" nieco ponad 10 minut dziennie, najczęściej późnym wieczorem (między godziną 23 a północą). Najlepszym dniem do czytania okazuje się niedziela.

Sonda
Czy dostępność usługi "Czytaj bez limitu" na Androidzie może sprawić, że ją wypróbujesz?
  • tak
  • nie
wyniki  komentarze

Użytkownicy przeglądają średnio 4 e-booki, zanim przeczytają coś w całości. Średnia cena katalogowa czytanych książek to 25 zł.

Powyższe dane nie mówią wiele o rentowności usługi Legimi, ale nikt nie ma wątpliwości, że usługa ta jest coraz bardziej popularna i internautom się podoba. Jej dalszy rozwój będzie zależał nie tylko od skonstruowania oferty, ale także od wydawców, którzy mają swoje powody, by nie oddawać e-booków za tanio.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Wrzesień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930