Legimi: Czytanie bez limitu teraz za 9 złotych miesięcznie

17-01-2013, 14:47

Nielimitowany dostęp do kolekcji e-booków za 19 złotych miesięcznie - ta oferta Legimi wstrząsnęła rynkiem. Teraz księgarnia oferuje jeszcze tańsze czytanie bez limitu za 9 złotych miesięcznie.

W listopadzie ubiegłego roku głośno było o wirtualnej księgarni Legimi, którą prasa określa jako "Spotify dla książek". Udostępniona przez nią usługa "Czytaj bez limitu" pozwala na dostęp do tysięcy e-booków za 19 złotych miesięcznie. Na propozycję tę ostro zareagowali wydawcy, którzy zaczęli wycofywać swoje książki z Legimi.  Usługa początkowo bardzo doceniona przez internautów zniknęła z sieci.

W grudniu usługa "Czytaj bez limitu" została ponownie uruchomiona. Legimi przekonała wydawców do swojego modelu biznesowego, ale nie wszystkich. Oferowana początkowo w ramach usługi kolekcja 5 tysięcy książek skurczyła się do 2 tysięcy.

"Czytaj bez limitu" od 9 złotych miesięcznie

Wydaje się, że Legimi ledwie obroniła nową usługę, a jednak ta usługa nie tylko przetrwała, ale doczekała się pierwszej obniżki.

Z informacji na stronach Legimi wynika, że oferta "Czytaj bez limitu" jest dostępna także za 9 złotych miesięcznie, jeśli użytkownik będzie z niej korzystał wyłącznie na urządzeniu iPhone. Oferta dla iPhone'a oraz iPada nadal kosztuje 19 zł/mies. 

zrzut

Widząc nową ofertę, od razu zadałem sobie pytanie o to, czy nie będzie kolejnego buntu wydawców. Dziennik Internautów zwracał już uwagę na to, że wydawcom może zależeć na wyższych cenach dostępu do książek.

Sonda
Czytasz e-booki na smartfonie?
  • tak
  • nie
wyniki  komentarze

Legimi nieco ryzykuje

Inna sprawa, że każda obniżka cen wiąże się dla Legimi z pewnym ryzykiem. Warto bowiem wiedzieć, że Legimi nie działa jak wypożyczalnia książek, ale jak sprzedawca. 

W ofercie "Czytaj bez limitu" Legimi najpierw udostępnia czytelnikowi darmowy fragment e-booka, a po jego przekroczeniu następuje zakupienie książki po cenie wydawcy. Jeśli wpływy z abonamentu będą niższe niż wydatki na książki, Legimi zaczyna tracić. Oczywiście można być pewnym, że twórcy Legimi dobrze to sobie przemyśleli, choć niewątpliwie jakieś ryzyko istnieje.

Czytaj także: Legimi: Wraca czytanie bez limitu za 19 zł miesięcznie


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Październik 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031