Legalny Windows jest zbyt drogi

21-05-2008, 12:55

Zdecydowana większość Polaków jest przeciwna kupowaniu rzeczy kradzionych, ale tylko kilka kilkanaście procent posiada legalny system Windows - wynika z badań przeprowadzonych przez Gemius na zlecenie Microsoft przy okazji akcji Play Fair.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Z badań Gemiusa wynika, że 81% Polaków wskazuje jako zachowanie naganne kupowanie towarów, co do których istnieje podejrzenie, że pochodzą z kradzieży. Jednak już tylko 44% ankietowanych za naganne uznało korzystanie z nieoryginalnego oprogramowania.

Tylko 18% ankietowanych odpowiedziało, że posiada w swoim komputerze legalny system Windows. Najczęściej podawanym przez respondentów powodem posiadania nielegalnej wersji oprogramowania jest jego wysoka cena (73%).

Użytkownicy posiadający oryginalny system, jako powód wyboru legalnego oprogramowania najczęściej podają chęć bycia uczciwym (32%), bezpieczeństwo systemu (30%) oraz niechęć do łamania prawa (26%).

Sonda
Ile twoim zdaniem powinien kosztować Windows Vista?
  • Powyżej 500 zł
  • 300-500 zł
  • 100-300 zł
  • do 100 zł
wyniki  komentarze

Przy tej okazji warto przypomnieć opublikowany kilka dni temu raport organizacji Business Software Aliance. Wynika z niego, że stopa piractwa w Polsce przestała spadać i wciąż jest jedną z najwyższych w UE. Przedstawiciele BSA tłumaczyli to tym, iż w Polsce funkcjonuje przyzwolenie społeczne na piractwo.

Firma Microsoft w związku z wynikami badań postanowiła ułatwić ludziom nabycie legalnego oprogramowania. W czasie trwania najnowszej kampanii Play Fair system Windows będzie dostępny w cenie 249 zł. Informacje na ten temat można uzyskać na stronach kampanii.


Źródło: Microsoft


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


Tematy pokrewne:  

tag piractwotag kampanietag Gemiustag badania
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.