Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Jeśli obecna tendencja się utrzyma, już za 4 lata ponad połowę komputerów na świecie stanowić będą urządzenia przenośne - wynika z raportu International Data Corporation.

Sprzedaż komputerów stacjonarnych ciągle spada. W czwartym kwartale zeszłego roku dostawy nowych pecetów wzrosły jedynie o 7,3 proc. - w porównaniu do tego samego okresu 2005 roku oznacza to spadek o ponad połowę. Nic nie wskazuje też na to, że tendencja w bieżącym roku zostanie odwrócona. - informuje CNET.

Podobnie sytuacja przedstawia się w Polsce. Zdaniem analityków, już pod koniec tego roku ilość sprzedawanych laptopów w naszym kraju może przewyższyć liczbę nowych pecetów.

Popularność komputerów przenośnych w naszym kraju spowodowana jest z jednej strony coraz niższymi cenami tego typu urządzeń, z drugiej strony zaś porównywalnymi do pecetów możliwościami technicznymi.

Wzrost sprzedaży laptopów może negatywnie odbić się na kondycji małych sklepów komputerowych, których domeną jest sprzedaż "składaków" - informuje Gazeta Prawna. Obecnie udział w rynku tych punktów sprzedaży wynosi 35 procent.

Klienci nabywający stacjonarne komputery coraz częściej wybierają markowe zestawy - i to nie tylko w przypadku sprzedaży w supermarketach, które w tym segmencie opanowały 20 proc. rynku. Zdaniem polskiego oddziału HP, cena komputera w salonie firmowym jest coraz bardziej porównywalna z kosztem złożenia peceta według własnych życzeń.

Ratunkiem dla małych sklepów może być wprowadzenie przez Intel platformy Centrino Duo, która umożliwi złożenie laptopa z gotowych podzespołów. Przyzwyczajenie polskich klientów do "składaków" może w tym przypadku wpłynąć na dalszy wzrost sprzedaży przenośnych komputerów.

Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *