Ładowarki kołowe ATLAS Weyhausen - małe a duża skuteczność

12-06-2015, 11:16

To co wyróżnia ładowarki Atlas Weyhausen na tle konkurencji to przede wszystkim ich kompaktowa budowa powiązana ze zwrotnością i siłą. Zgodnie z filozofią firmy Atlas, aby stale mieć w centrum uwagi najlepsze rozwiązanie, słynne AR posiadają również zalety techniczne, których próżno szukać u innych producentów ładowarek.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Gdy w 1971 roku Friedrich Weyhausen rozpoczynał swoją działalność już dwa lata później światło dzienne ujrzała pierwsza koparko-ładowarka wyprodukowana w fabryce Atlasa. Jednak zdecydowano się produkować tylko ładowarki i już w roku 1974 powstała AR 50 ładowarka ze 4 stopniową skrzynią biegów. W roku 1976 podjęto decyzję o produkcji ładowarek z napędem hydrostatycznym co trwa do dnia dzisiejszego.

Atlas ma w swoich szeregach 14 modeli ładowarek kompaktowych począwszy od najmniejszej AR30 waga tego najmniejszego „kurczaka” to 2150kg aż do modelu AR105e gdzie masa jej to około 9450kg. Co charakteryzuje te maszyny?

Wszystkie z tych 14 modeli mają w standardzie szybkozłącze hydrauliczne, co w większości firm konkurencji występuje jako opcja. Przegubowy układ kierowniczy zapewnia znakomite zdolności do jazdy terenowej i zwrotności. Dzięki nisko położonemu punktowi ciężkości posiada wyjątkową stabilność nawet w ciężkim terenie.

Mocny napęd to w ładowarkach Atlas podstawa! Wyposażone są one w nowoczesne silniki łączące w sobie duże rezerwy siły dla sprostania w trudnych warunkach pracy, jednocześnie z niskimi wartościami emisji spalin Co2 zgodnie z wytycznymi Unii Europejskiej. Dodatkową korzyść niesie za sobą tzw. „Inch Pedal”. Jest to dodatkowy pedał który powoduje iż siła z napędu ładowarki przenosi się na siłę ramienia , co w rzeczywistości powoduje zwiększenie mocy pracy ramienia ładowarki. Dodatkowo powoduje niższe zużycie paliwa, gdyż inaczej niż w przypadku połączonego pedału hamulca wyklucza niechciane jego użycie.

ładowarka

Jeżeli chodzi o kabinę jest to kabina bezpieczna, przejrzysta co ma przełożenie na pracę operatora, gdyż dzięki znakomitej widoczności praca staje się wydajniejsza. W najmniejszych modelach ładowarek tj. AR30 do AR 40 jest możliwość skonfigurowania maszyny bez kabiny roboczej a tylko ze specjalnym pałąkiem zabezpieczającym. Jest to rozwiązanie bardzo korzystne m.in. dla gospodarstw rolnych lub gospodarstw ogrodniczych gdzie nierzadko maszyna musi wykonać swoją pracę w zamkniętych pomieszczeniach gdzie nie ma zbyt wiele miejsca do manewru.

Warto też wspomnieć iż w ładowarkach Atlas bardzo sprawnie i szybko obsługuje się codzienną konserwację maszyny. Zasługą tego jest bardzo dobry dostęp do punktów serwisowych umieszczonych w centralnym miejscu kabiny. Również nowoczesna kinematyka ramienia z dużą siłą wyrywająca i bardzo dobrą wysokością podnoszenia powoduje iż maja opinie ładowarek najsilniejszych w swojej klasie. Zwężające się ku górze ramie zapewnia doskonałą widoczność zamontowanego narzędzia. A możemy tu zamontować najróżniejsze osprzęty. Począwszy od zwykłych wideł czy łyżki, do zamiatarek , pługów również wychylnych czy łyżek z mieszalnikiem do betonu. Dodatkowy obwód hydrauliczny zamontowany na ramieniu ułatwia swobodny dobór osprzętów jak i prace z nimi.

Atlas Weyhausen wprowadził od zeszłego roku oznaczenie e od modelu AR65e do AR105e. Co to oznacza? To nic innego jak: niska emisja spalin, efektywność, ewolucyjność czyli spełnia normy dotyczące emisji spalin, większa moc przy jednoczesnym mniejszym zużyciu, rozwiązania zoptymalizowane i dopracowane do najmniejszego szczegółu.

Grono klientów pracujących na ładowarkach Atlas Weychausen a od niedawna Atlas Weycor docenia zalety ładowarek Atlasa co przekłada się na rosnące zainteresowanie i z biegiem czasu odejście od najpopularniejszej maszyny na naszym rynku czyli koparko-ładowarki a bazowaniu na dwóch maszynach czyli koparki i ładowarki. Miejmy nadzieję że tak się stanie!

 

 

Źródło: Publikacja opłacona

Komunikaty Firm

Jeśli chcesz, aby informacja prasowa lub komunikat Twojej firmy pojawił się w DI pisz pod adres: kf@di24.pl. W odpowiedzi prześlemy informacje o usłudze.Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


fot. Xsolla


fot. Geralt


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2022 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.