Kupujemy laptopy poleasingowe

04-04-2014, 10:34

Z pewnością wielu z Was doskonale zdaje sobie sprawę, czym są laptopy poleasingowe. Wielu znajdzie się zwolenników, nie zabraknie też przeciwników. W artykule chciałbym wyjaśnić co to znaczy, że laptop jest poleasingowy. Przedstawię też kilka konkretnych przykładów, kiedy warto kupić laptop tej kategorii.

Laptopy poleasingowe – co to właściwie znaczy?

Podobnie jak sama nazwa wskazuje, jest to sprzęt komputerowy zakupiony w leasingu. Często firmy decydują się na „zakup” laptopów czy komputerów w takiej formie, dzięki atrakcyjnej formie kredytowania, nie muszą jednorazowo wydawać dużego kapitału płacąc z góry, wolą płacić miesięcznie mniejsze kwoty. Dzięki takiemu posunięciu, firma w prosty sposób ma możliwość wymiany starego sprzętu na nowy. Stary sprzedawany jest po atrakcyjnej cenie, a nowy, podobnie jak poprzednio, kupowany jest na zasadzie leasingu.

 

Czy warto kupić takiego laptopa ?

Najważniejszą wadą takich laptopów jest fakt, że były już wcześniej eksploatowane. Pomimo tego są one w bardzo dobrym stanie, tak samo wydajne i efektywne. Drugą ważną zaletą jest fakt, iż są one znacznie tańsze od swoich nowych odpowiedników. Poza tym klasa samego laptopa, może być zdecydowanie wyższa niż u nowego odpowiednika w tej samej cenie. Załóżmy, że kupujemy laptop do firmy i przeznaczamy na to 2000 zł, wtedy najprawdopodobniej laptop poleasingowy w tej cenie będzie miał: trwalszą obudowę, solidniejsze zawiasy, będzie wyposażony w dodatki typu bateria o podwyższonej wytrzymałości, będzie lepszej marki. Często zdarzają się także laptopy objęte gwarancją producenta. 

Oczywiście dla prac biurowych, w zupełności wystarczą laptopy klasy 1000 zł - 1400 zł. Kupić można jeszcze taniej, jeśli firma jest uczciwa i sprzedaje zadbane modele, w cenie 700 zł możesz kupić dobrej klasy laptopa do prac biurowych.

 

Na co zwracać uwagę przy zakupie?

Przede wszystkim warto postawić na najlepsze marki takie jak np. IBM czy DELL, które oferuje sklep internetowy www.tani-laptop.com. Należy też zwrócić uwagę na sklep, w którym kupujemy. Niektóre sklepy z laptopami obejmują sprzedawany sprzęt roczną gwarancją, a także umożliwiają klientom oddanie zakupionego urządzenia w ciągu 30 dni. Dzięki temu możemy do minimum ograniczyć ryzyko związane z zakupem sprzętu używanego, oszczędzić swój czas i pieniądze.
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag laptopy poleasingowe


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy