Kupujemy laptopa do 1200 zł - czy warto?

21-03-2014, 11:52

Wiedza Polaków na temat specyfikacji technicznej laptopów oraz sprzętu elektronicznego jest dosyć mizerna. Często pytając osobę, która chce zakupić notebooka o jego potrzeby związane z użytkowaniem urządzenia słyszymy odpowiedzi typu: "potrzebuję laptopa do przeglądania internetu, Facebooka, filmów – chcę wydać około 3000 zł." Każdy kto choć trochę zna się na sprzęcie elektronicznym potrafi odpowiednio dobrać właściwe urządzenie. Jak się za to zabrać?

Aktualnie laptop do 3000 zł nadaje się do wielu "zadań specjalnych". Można na nim grać z powodzeniem nawet w najnowsze produkcje, które niedawno ukazały się na rynku. Również kwestie związane z projektowaniem grafiki czy obróbką filmów nie powinny stanowić większego problemu.

Czy warto zatem kupować tak drogie urządzenie aby korzystać z niego w tak prostym celu jakim jest surfowanie, czy oglądanie filmów?

Odpowiedź brzmi: NIE. W sklepach komputerowych bardzo często usłyszeć można rozmowę kupującego z doradcą, który oferuje zakup wysokiej klasy laptopa. Tylko po co?

Przeważnie laptop do 1200 zł spełnia 90% wymagań przeciętnego użytkownika.

 

Na co zwracać uwagę podczas wyboru laptopa dla siebie?

Istnieje kilka istotnych czynników, które w największym stopniu wpływają na cenę laptopów, należą do nich: 

  • marka
  • procesor
  • pamięć ram
  • dysk twardy
  • karta graficzna

 

Notebook do 1200 zł to taki, który na ogół charakteryzuje się procesorem dwurdzeniowym, 4GB pamięcią ram, dyskiem twardym o pojemności 500GB oraz zintegrowana kartą graficzną. Na ogół podzespoły te w zupełności spełniają oczekiwania użytkownika. Jeśli zatem Twoje potrzeby ograniczają się do podstawowych czynności jakie przeciętny użytkownik wykonuje na co dzień, nie kupuj urządzenia wyposażonego w mocniejsze podzespoły. Po prostu nie warto. Będzie to strata pieniędzy.

 

Gdzie warto zakupić laptopa? 

Notebooki stają się coraz tańsze. Producenci proponują coraz niższe ceny za tego rodzaju urządzenia. W sklepach internetowych czy na portalach aukcyjnych można od czasu do czasu znaleźć naprawdę ciekawe okazje. Zanim więc zdecydujemy się na zakup naszego "lapka" sprawdźmy co oferują zarówno splepy internetowe, portale aukcyjne jak i sklepy tradycyjne.

Najczęściej jednak to właśnie sklepy internetowe oferują najlepsze rozwiązania biorąc pod uwagę stosunek jakości produktu do ceny. Nie dajmy się namówić na coś czego nie będziemy realnie wykorzystywać. Pamiętajmy żeby w przypadku laptopów warto mierzyć siły na zamiary i decydować się na produkt, który będziemy wykorzystywać odpowiednio do naszego zapotrzebowania.

 

Artykuł dostarczony przez serwis zajmujący się naprawą laptopów bestronic.pl

Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.