Kryształy Symetrii: Bezpieczny E-bank 2012

PATRONAT MEDIALNY 01-02-2012, 11:24

Przedstawiamy raport z kolejnej edycji Kryształów Symetrii - Bezpieczny E-Bank 2012. We współpracy z UX Alliance, międzynarodowym stowarzyszeniem firm zajmujących się usability, Symetria sprawdziła, jak z procesem logowania do bankowości internetowej radzi sobie 10 największych banków w Polsce.

Kryształy Symetrii to cykliczne, profesjonalne badania użyteczności czołowych serwisów polskiego internetu. Ideą projektu jest promowanie użyteczności w Polsce. W czerwcu zeszłego roku 2000 internautów sprawdziło, czy strony banków w Polsce są przyjazne i komfortowe w użyciu. Teraz natomiast oceniono, jak poszczególne banki przygotowały proces weryfikacji użytkownika w trakcie logowania do konta internetowego.

Badaniu zostały poddane instytucje wytypowane przez Money.pl do poprzedniej edycji Kryształów Symetrii – „Banki 2011”. W najnowszym raporcie „Bezpieczny E-bank 2012” Symetria odpowiada na pytania, jak powinien przebiegać proces weryfikacji użytkownika w trakcie logowania do bankowości internetowej i które z elementów muszą zostać spełnione, by proces ten odbywał się bezpiecznie, był wygodny i bezproblemowy. Na podstawie wyników powstał ranking prawidłowych procesów logowania na stronach banków w Polsce.

Ranking procesów logowania na stronach polskich banków

Kryształy Symetrii

Źródło: www.krysztalysymetrii.pl

– Analiza wykazała, że ogólny poziom weryfikacji użytkownika w polskiej bankowości online jest prawidłowy, choć wciąż jest nad czym pracować. Żadna z instytucji nie zdobyła maksymalnej liczby punktów, ale lider – Bank Handlowy w Warszawie – był bardzo blisko uzyskania 7 Kryształów. Takiego wyniku (91%) można tylko pogratulować. Pozostałe banki również spisały się dobrze – 5 z 10 przebadanych instytucji spełniło kryteria w stopniu wyższym niż 70% – komentuje Jagoda Sielska, koordynator projektu.

W raporcie znajduje się opis najlepszych praktyk stosowanych w bankowości internetowej na całym świecie. Dodatkowo pojawiły się w nim dane na temat rozwoju e-bankingu w Polsce, jego historii oraz treści omawiające bezpieczeństwo i zalety korzystania z konta internetowego.

Dziennik Internautów objął patronat medialny nad tym raportem. Mamy nadzieję, że przeprowadzona analiza okaże się przydatna zarówno dla polskich internautów korzystających z bankowości internetowej, jak i dla pracowników sektora bankowego, którzy będą mogli przyjrzeć się funkcjonowaniu procesów uwierzytelniania na całym świecie i wprowadzić ulepszenia na rynek polski.

Całość raportu jest dostępna na stronie: www.krysztalysymetrii.pl

Autor badania, agencja Symetria (www.symetria.pl) specjalizuje się w obsłudze projektów związanych z prowadzeniem biznesu w internecie. Od 1998 roku eksperci agencji doradzają i wdrażają rozwiązania w największych polskich firmach. Z usług Symetrii korzystali m.in. Volkswagen, BZ WBK, Telekomunikacja Polska, T-Mobile, Orange, Wirtualna Polska, Nestle, Hochland, Ministerstwo Rozwoju Regionalnego. Firma jest jedynym w Polsce członkiem UX Alliance (www.uxalliance.com), międzynarodowego stowarzyszenia zajmującego się badaniami użyteczności stron WWW.


Źródło: materiał nadesłany do redakcji
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy