Kryształy Symetrii: Bezpieczny E-bank 2012

PATRONAT MEDIALNY 01-02-2012, 11:24

Przedstawiamy raport z kolejnej edycji Kryształów Symetrii - Bezpieczny E-Bank 2012. We współpracy z UX Alliance, międzynarodowym stowarzyszeniem firm zajmujących się usability, Symetria sprawdziła, jak z procesem logowania do bankowości internetowej radzi sobie 10 największych banków w Polsce.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Kryształy Symetrii to cykliczne, profesjonalne badania użyteczności czołowych serwisów polskiego internetu. Ideą projektu jest promowanie użyteczności w Polsce. W czerwcu zeszłego roku 2000 internautów sprawdziło, czy strony banków w Polsce są przyjazne i komfortowe w użyciu. Teraz natomiast oceniono, jak poszczególne banki przygotowały proces weryfikacji użytkownika w trakcie logowania do konta internetowego.

Badaniu zostały poddane instytucje wytypowane przez Money.pl do poprzedniej edycji Kryształów Symetrii – „Banki 2011”. W najnowszym raporcie „Bezpieczny E-bank 2012” Symetria odpowiada na pytania, jak powinien przebiegać proces weryfikacji użytkownika w trakcie logowania do bankowości internetowej i które z elementów muszą zostać spełnione, by proces ten odbywał się bezpiecznie, był wygodny i bezproblemowy. Na podstawie wyników powstał ranking prawidłowych procesów logowania na stronach banków w Polsce.

Ranking procesów logowania na stronach polskich banków

Kryształy Symetrii

Źródło: www.krysztalysymetrii.pl

– Analiza wykazała, że ogólny poziom weryfikacji użytkownika w polskiej bankowości online jest prawidłowy, choć wciąż jest nad czym pracować. Żadna z instytucji nie zdobyła maksymalnej liczby punktów, ale lider – Bank Handlowy w Warszawie – był bardzo blisko uzyskania 7 Kryształów. Takiego wyniku (91%) można tylko pogratulować. Pozostałe banki również spisały się dobrze – 5 z 10 przebadanych instytucji spełniło kryteria w stopniu wyższym niż 70% – komentuje Jagoda Sielska, koordynator projektu.

W raporcie znajduje się opis najlepszych praktyk stosowanych w bankowości internetowej na całym świecie. Dodatkowo pojawiły się w nim dane na temat rozwoju e-bankingu w Polsce, jego historii oraz treści omawiające bezpieczeństwo i zalety korzystania z konta internetowego.

Dziennik Internautów objął patronat medialny nad tym raportem. Mamy nadzieję, że przeprowadzona analiza okaże się przydatna zarówno dla polskich internautów korzystających z bankowości internetowej, jak i dla pracowników sektora bankowego, którzy będą mogli przyjrzeć się funkcjonowaniu procesów uwierzytelniania na całym świecie i wprowadzić ulepszenia na rynek polski.

Całość raportu jest dostępna na stronie: www.krysztalysymetrii.pl

Autor badania, agencja Symetria (www.symetria.pl) specjalizuje się w obsłudze projektów związanych z prowadzeniem biznesu w internecie. Od 1998 roku eksperci agencji doradzają i wdrażają rozwiązania w największych polskich firmach. Z usług Symetrii korzystali m.in. Volkswagen, BZ WBK, Telekomunikacja Polska, T-Mobile, Orange, Wirtualna Polska, Nestle, Hochland, Ministerstwo Rozwoju Regionalnego. Firma jest jedynym w Polsce członkiem UX Alliance (www.uxalliance.com), międzynarodowego stowarzyszenia zajmującego się badaniami użyteczności stron WWW.Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.