Kryształy Symetrii: Bezpieczny E-bank 2012

PATRONAT MEDIALNY 26-01-2012, 11:29

1 lutego ukaże się kolejna edycja Kryształów Symetrii - Bezpieczny E-Bank 2012. W współpracy z UX Alliance, międzynarodowym stowarzyszeniem firm zajmujących się usability, Symetria oceniła bezpieczeństwo procesów logowania do bankowości internetowej na stronach 10 banków w Polsce.

Kryształy Symetrii są cyklicznymi, profesjonalnymi badaniami użyteczności czołowych serwisów polskiego internetu. Ideą projektu jest promowanie użyteczności w Polsce. W czerwcu zeszłego roku 2000 internautów sprawdziło, czy strony banków w Polsce są przyjazne i komfortowe w użyciu. Teraz oceniono, jak poszczególne banki przygotowały proces weryfikacji użytkownika w trakcie logowania do serwisu internetowego.

Badaniu zostały poddane instytucje wytypowane przez Money.pl do poprzedniej edycji Kryształów Symetrii – „Banki 2011”. W najnowszym raporcie „Bezpieczny E-bank 2012” pojawią się odpowiedzi na pytania, jak powinien przebiegać proces weryfikacji użytkownika w trakcie logowania do bankowości internetowej i które z elementów muszą zostać spełnione, by proces ten odbywał się bezpiecznie, był wygodny i bezproblemowy.

W raporcie znajdzie się opis najlepszych praktyk stosowanych w bankowości internetowej na całym świecie. Pojawią się również dane na temat rozwoju e-bankingu w Polsce, jego historii oraz treści omawiające bezpieczeństwo i zalety korzystania z konta internetowego.

Dziennik Internautów objął patronat medialny nad tym raportem. Mamy nadzieję, że przeprowadzona analiza okaże się przydatna zarówno dla rzeszy polskich internautów korzystających z bankowości internetowej, jak i dla pracowników sektora bankowego, którzy będą mogli przyjrzeć się funkcjonowaniu procesów uwierzytelniania na całym świecie i wprowadzić ulepszenia na rynek polski.

Autorami badania są agencja Symetria (www.symetria.pl) i UX Alliance (www.uxalliance.com). Symetria specjalizuje się w obsłudze projektów związanych z prowadzeniem biznesu w internecie. Od 1998 roku eksperci agencji doradzają i wdrażają rozwiązania w największych polskich firmach. Z usług Symetrii korzystali m.in. Volkswagen, BZ WBK, Telekomunikacja Polska, T-Mobile, Orange, Wirtualna Polska, Nestle, Hochland, Ministerstwo Rozwoju Regionalnego. 

Czytaj więcej o Kryształach Symetrii w DI


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy