Krakowski startup Elmodis pozyskał blisko 20 milionów złotych od Intel Capital, SET Ventures i Innovation Nest

24-04-2017, 11:10

Elmodis, krakowski startup działający w obszarze Przemysłowego Internetu Rzeczy (Industrial Internet of Things), pozyskał inwestycję na blisko 20 milionów złotych od funduszy Intel Capital, SET Ventures oraz Innovation Nest. Spółka zamierza przeznaczyć fundusze przede wszystkim na zwiększenie produkcji, dalszy rozwój produktu oraz powiększenie zespołu

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Elmodis stworzył zintegrowany system składający się ze sprzętu pomiarowego wraz z wbudowanymi algorytmami diagnostycznymi oraz oprogramowania w chmurze, który monitoruje i analizuje w czasie rzeczywistym pracę maszyn przemysłowych napędzanych silnikami elektrycznymi, wyłącznie na podstawie pomiarów parametrów elektrycznych. Dzięki temu rozwiązaniu system Elmodis wykrywa usterki maszyn zanim przerodzą się w awarie, a także umożliwia oszczędności dzięki optymalizacji pracy monitorowanych maszyn.

Dane dostarczane przez Elmodis umożliwiają producentom maszyn obniżenie kosztów napraw gwarancyjnych oraz budowę lepszych produktów. Użytkownicy końcowi maszyn, w większości duże zakłady przemysłowe, mogą z kolei zmniejszyć zużycie energii elektrycznej dzięki optymalizacji pracy maszyn oraz zapobiec awariom spowodowanym przez nieprawidłową eksploatację i serwis.

elmodis

Obecnie stosowane systemy monitorowania maszyn opierają się głównie na pomiarach drgań oraz temperatury. Ich zastosowanie jest przez to ograniczone do niektórych typów maszyn, a ponadto tego typu systemy są zazwyczaj drogie w instalacji. W odróżnieniu od nich, system Elmodis może być zainstalowany niewielkim kosztem na każdej nowej lub już pracującej maszynie napędzanej silnikiem elektrycznym.

Głównym rynkiem dla Elmodis jest w tym momencie Polska, ale spółka współpracuje też przy projektach z kalifornijskim instytutem EPRI (Electric Power Research Institute), które umożliwią wprowadzenie technologii Elmodis na rynek amerykański.

Elmodis funkcjonuje na szybko rozwijającym się rynku Przemysłowego Internetu Rzeczy, który wg najnowszych prognoz ma osiągnąć wartość prawie 200 miliardów dolarów do 2022 roku. Jest on też bardzo atrakcyjny dla inwestorów, którzy w samym 2016 roku zainwestowali 2,2 miliarda dolarów w 321 transakcjach (dane CB Insights).


Źródło: Informacja prasowa


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


fot. Kaspersky


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.