Konsumenci pozwali Apple za złe połączenia w iPhone 4

GazetaPrawna.pl 01-07-2010, 21:12

Koncern Apple został pozwany do sądu w związku z problemami odbioru połączeń w nowym telefonie iPhone 4 przez klientów, którzy zarzucili firmie stosowanie nieuczciwych praktyk biznesowych oraz wprowadzającą w błąd reklamę.

Mieszkaniec New Jersey i mieszkaniec Massachusetts, którzy kupili nowy telefon komórkowy firmy, złożyli wczoraj, niezależnie od siebie, pozwy w sądzie federalnym w San Francisco. Każdy z nich chce również występować w interesie innych nabywców iPhone’a w ramach pozwu zbiorowego.

Inauguracji iPhone 4 towarzyszyły krytyczne głosy na temat zaniku siły sygnału, kiedy użytkownik przykrywa ręką dolną lewą część aparatu. (...) Apple, który w ciągu trzech pierwszych dni sprzedał 1,7 mln egzemplarzy swego nowego modelu, zaleca użytkownikom trzymanie aparatu w inny sposób lub używanie pokrowca (osłony), aby rozwiązać pojawiający się problem. Firma sprzedaje do iPhone 4 pokrowce w sześciu kolorach po 29 dolarów każdy. Są one wykonane z gumowych kawałków, podobnych do tych, które otaczają brzegi aparatu.

W swoim pozwie Christopher Dydyk domaga się, aby Apple dostarczył za darmo pokrowce dla klientów, którzy zamówili iPhone 4 przed wprowadzeniem aparatu na rynek, albo żeby firma została zmuszona do zapłacenia za pokrowce-osłony klientów.

 

Więcej szczegółów w Gazecie Prawnej w artykule pt. Konsumenci pozwali Apple za złe połączenia w iPhone4

gazeta prawna


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag pozwytag iPhone 4tag iPhonetag Apple
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy