Konkurs dla "ogarniaczy" BIG DATA. Do wygrania pobyt w Dolinie Krzemowej

07-03-2019, 21:41

Ruszył konkurs „Ogarnij BIG DATA z Żabką”, który skierowany jest do studentów poznańskich uczelni. Zwycięski zespół odwiedzi amerykańską Dolinę Krzemową, a wszystkie teamy, które przejdą do drugiego etapu, otrzymają nagrody pieniężne. Jeśli interesujesz się Big DATA, Artificial Intelligence oraz Machine Learning i chciałbyś zespołowo przygotować innowacyjny projekt, ten konkurs jest właśnie dla Ciebie.

Do konkursu „Ogarnij BIG DATA z Żabką” mogą zgłosić się 3-osobowe zespoły studentów ekonometrii, informatyki, matematyki oraz kierunków pokrewnych z poznańskich uczelni. Ich zadaniem jest opracowanie ciekawych i praktycznych rozwiązań wykorzystywania danych.

Konkurs składa się z dwóch etapów. W ramach pierwszego, do 31 marca, studenci mają czas na przygotowanie i zgłoszenie koncepcji projektu i przesłanie jej w formie prezentacji, za pośrednictwem dedykowanej strony konkursowej.

Ze wszystkich otrzymanych zgłoszeń Jury wybierze do 5 kwietnia pięć jej zdaniem najbardziej innowacyjnych i funkcjonalnych projektów. W skład zespołu oceniającego wejdą przedstawiciele sieci Żabka oraz świata nauki.

W ramach drugiego etapu, zakwalifikowane do niego zespoły zrealizują zgłoszone przez siebie koncepcje na danych ogólnodostępnych lub udostępnionych przez sieć sklepów pod okiem dedykowanych opiekunów. Ta część konkursu potrwa do 16 czerwca.

Ogłoszenie wyników nastąpi 27 czerwca. Jury przy wyborze zwycięzcy weźmie pod uwagę m.in. kreatywność oraz oryginalność projektów, korzyści dla firmy lub społeczeństwa z wdrożenia pomysłów oraz wykorzystane metody informatyczne.

Zwycięski zespół odwiedzi centrum amerykańskiego przemysłu nowych technologii, czyli Dolinę Krzemową, w której siedzibę mają światowi liderzy z branży technologicznej, tacy jak Apple, Google czy Facebook. Każdy z członków grupy otrzyma także kieszonkowe na wyjazd w wysokości 5 tys. zł. Każdy z członków zespołów zakwalifikowanych do drugiego etapu dostanie z kolei nagrody finansowe o wartości 6, 3 oraz 2 tys. zł odpowiednio za 2, 3 oraz 4 i 5 miejsce.

Źródło: Żabka Polska


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy