Koniec sporu o 150 BMW w Orange

05-10-2011, 16:30

Spółka EL2, zajmująca się m.in. obsługą loterii SMS-owych, zawarła z firmą InternetQ Poland ugodę kończącą wszelkie spory pomiędzy tymi podmiotami. W 2009 roku doszło do sporu po losowaniu 150 BMW w sieci Orange.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


EL2 Sp. z o.o. - należąca do notowanej na warszawskiej giełdzie spółki MIT S.A., będącej częścią Grupy MNI S.A. - zajmuje się obsługą loterii SMS-owych (Premium Rate) na rzecz rynku medialnego i reklamowego oraz operatorów sieci GSM.

Z kolei InternetQ Poland Sp. z o.o., spółka-córka międzynarodowego koncernu operującego w 27 krajach w Europie i Azji - jest jednym z głównych organizatorów loterii SMS-owych w Polsce.

Oba podmioty współpracowały wcześniej przy organizacji i obsłudze tego typu loterii, w tym na rzecz krajowych operatorów sieci telefonii komórkowej, m.in. 150 BMW sieci Orange, przeprowadzonej w 2009 r. Przy rozliczeniu tego konkursu doszło jednak do sporu pomiędzy partnerami.

InternetQ Poland Sp. z o.o. oraz EL2 Sp. z o.o. zawarły ugodę pozasądową kończącą wszelkie spory między stronami powstałe przy organizacji wspomnianej loterii oraz związane z publikacjami prasowymi na temat tego sporu. Strony zobowiązały się także do cofnięcia wniesionych pozwów oraz zakończenia, na ich wniosek, wszystkich innych postępowań.

Czytaj też: Premium Rate, Prawo telekomunikacyjne i poprawki Senatu

Cieszę się, że udało się nam dojść do porozumienia. Rynek loterii SMS-owych przeżywa teraz bardzo trudny okres, a takie spory nie mogły wpływać pozytywnie na ocenę branży, w tym także naszej spółki przez inwestorów giełdowych. Mam nadzieję, że to już przeszłość, zwłaszcza że nasze relacje z InternetQ Poland na tyle się zmieniły, że obecnie nie wykluczamy współpracy przy kolejnych projektach tak w Polsce, jak i na rynkach międzynarodowych – mówi Leszek Kułak, prezes MIT S.A.

Podobne stanowisko ma InternetQ Poland Sp. z o.o. Z satysfakcją przyjmuję, że zarząd EL2 zdecydował się na zawarcie ugody. Liczę, że od dzisiaj wspólnie będziemy pracować na rzecz rozwoju naszej branży w Polsce, co przełoży się na poprawę jej wizerunku – mówi Grzegorz Witerski, prezes InternetQ Poland Sp. z o.o.

EL2 Sp. z o.o. zapłacił w ostatnich dniach na rzecz InternetQ Poland Sp. z o.o. uzgodnioną w ramach ugody kwotę. Środki miały pełne pokrycie w utworzonych przez firmę rezerwach, przez co wypłata nie powinna mieć wpływu na wyniki finansowe MIT S.A. w drugim półroczu 2011 r., a tym samym wyniki finansowe giełdowej spółki holdingowej MNI S.A., która ma 61,82% akcji MIT S.A.Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


fot. Kaspersky


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.