Komputronik.pl i e24cloud przygotowały wspólną ofertę dla MŚP

informacja prasowa 22-10-2013, 16:52

Chmura obliczeniowa dostępna również w najpopularniejszym sklepie ze sprzętem IT. Dzięki temu rynek odbiorców może jeszcze szybciej skorzystać z mocy obliczeniowej serwerów w chmurze.

Polski rynek cloud computingu w 2012 roku był wart ponad 210 mln złotych. W tym roku prognozuje się dalszy jego wzrost o 26 proc. Nikt dziś już nie dyskutuje z tezą, że cloud computing jest najszybciej rozwijającym się segmentem branży IT. Dowodem na to jest także fakt, że baza klientów e24cloud wzrosła w ostatnim roku o blisko 40 proc.

Trend ten zauważył największy sklep ze sprzętem komputerowym Komputronik.pl. Od października w sklepie oprócz fizycznych serwerów takich uznanych marek jak Dell, Hewlett Packard i IBM czy też marki własnej Komputronik ProServer znaleźć można serwery w chmurze e24cloud.com.

Wojciech Mayer, Kierownik Działu Wsparcia Sprzedaży, Komputronik.pl: „Bardzo pilnie wsłuchujemy się w uwagi naszych Klientów. Zauważyliśmy, że coraz częściej szukali oni oprócz standardowych rozwiązań serwerowych oraz storageowych także alternatywy dla tradycyjnych serwerów w postaci dzierżawy mocy obliczeniowej. Aby wyjść im naprzeciw zdecydowaliśmy się na współpracę z e24cloud – pierwszą Polską chmurą obliczeniową.”

Rafał Roszak, dyrektor marketingu e24cloud: „Partnerstwo z liderem rynku retail IT to dla nas powód do dumy. Serwery w chmurze doskonale uzupełniają ofertę Komputronik.pl, pozwalając również tym odbiorcą, dla których zakup sprzętu może być zbyt dużym wysiłkiem finansowym, zrealizować swoje projekty i odnieść sukces rynkowy. Dzięki serwerom w chmurze, przedstawiciele całego spektrum rynku gospodarczego mają zapewniony dostęp do stabilnej i bezpiecznej mocy obliczeniowej. Chmura pozwala im na działanie bez potrzeby inwestycji w kosztowny sprzęt, rozliczając koszt działania w oparciu o rzeczywiste zużycie. Bez umów, długotrwałych zobowiązań, wpłat minimalnych, zgodnie z wymogami GIODO i korzystając z unikalnej możliwości pełnego dopasowania infrastruktury do potrzeb, tak by nie płacić za niepotrzebne elementy. Cieszymy się że MŚP docenił polską chmury obliczeniowej i stanowi obecnie ponad 80% odbiorców usług e24cloud. Liczymy że współpraca z Komputronik.pl poszerzy to grono”

e24cloud jest pierwszą polska publiczną chmura obliczeniową i od początku swojej działalności wyznacza wysokie standardy cloud computingu. Firma oferuje moc obliczeniową serwerów dostępnych w chmurze, płatnych pre-paid i rozliczanych tylko za rzeczywiste wykorzystanie. Ostatnie nowości w ofercie e24cloud to unikalna na globalnym rynku możliwość dowolnego i niezależnego dopasowywać pamięć RAM i mocy procesora. Dodatkowo e24cloud oddał do dyspozycji klientów kolejną lokalizację dla serwerów w chmurze. Serwerami w chmurze e24cloud można zarządzać korzystając m.in. z API zgodnego z API Amazona oraz darmowej aplikacji mobilnej dla Android i IOS.

http://www.komputronik.pl/category/12718/Komputery-Serwery-Serwery_e24cloud.html
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag Komputroniktag e24cloud

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Październik 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031