Komentarze głosowe i nagrania on-line

05-02-2007, 17:52

Serwis WebAudio.pl udostępnił dla właścicieli stron internetowych oraz blogów nowy kanał komunikacji z czytelnikami - Dyktafon Internetowy. W bardzo prosty sposób umożliwia on rejestrację, publikowanie i odsłuchiwanie nagrań głosowych nie tylko przez blogerów, czy twórców serwisów, ale przez każdego odwiedzającego daną stronę.

Dyktafon można zainstalować na dowolnej stronie lub blogu. W tym celu najpierw należy założyć bezpłatne konto w serwisie WebAudio.pl, następnie wprowadzić adres strony przeznaczenia i wybrać odpowiednią wersję, dobierając ją wizualnie do własnej strony lub bloga.

Należy pamiętać, że działanie Dyktafonu zależne jest od tego, by przeglądarka odwiedzającego miała zainstalowany plugin flash. Z kolei nagrywanie przez mikrofon wymaga zainstalowanej maszyny wirtualnej Javy.

Jak poinformował nas Dariusz Kowalczyk, z WebAudio.pl, możliwa jest również integracja funkcji nagrywania i odtwarzania komunikatów z innymi systemami wyrażania opinii, systemami komentarzy tekstowych i forami dyskusyjnymi. W tym celu producent udostępnia interfejs XLM do swojego systemu. Za pośrednictwem plików XML można odczytywać komentarze z systemu WebAudio.pl i wprowadzać do własnej bazy danych. Daje to nieograniczone możliwości wykorzystywani nagrań bez użycia Dyktafonu.

Realizacja nagrań może odbywać się bezpłatnie, czyli z wykorzystaniem mikrofonu podłączonego do komputera, a także (w przypadku braku mikrofonu) przy pomocy telefonu stacjonarnego lub komórkowego (w tym przypadku za połączenie płaci osoba nagrywająca).

W przypadku zastosowania Dyktafonu Internetowego komentarze głosowe odtwarzane są z poziomu aplikacji Flash umieszczanej na stronie WWW serwisu. Komentarze zapisywane sa w formacie mp3 w systemie dostawcy usługi. Odtwarzanie komunikatów głosowych może odbywać się z poziomu Dyktafonu Internetowego lub z poziomu aplikacji zintegrowanej z serwisem WWW.

Właściciel bloga lub serwisu, za pośrednictwem opcji moderowania dostępnej w panelu administracyjnym użytkownika, może m.in. kasować komentarze, czy też decydować, które z nich mają być widoczne dla wszystkich użytkowników, a które nie powinny być dostępne. Istnieje również możliwość określenia priorytetu dla poszczególnych nagrań, który wpływa na kolejność ich prezentacji na liście. W ten sposób można nadać priorytet dla własnych nagrań dedykowanych dla użytkowników serwisu.

Producent Dyktafonu Internetowego zwraca w regulaminie usługi uwagę na fakt, że za komentarze głosowe naruszające prawo odpowiedzialność ponoszą właściciele stron i blogów korzystający z aplikacji. Zatem to oni powinni monitorować i usuwać niezgodne z prawem nagrania. W przypadku zbyt dużego transferu generowanego przez system zainstalowany na wybranej stronie, producent może też zawiesić usługę lub zaoferować płatną opcję - czytamy w regulaminie.

Szczegóły na stronie:

Następny artykuł » zamknij

Wojownicy Tęczy blogują

Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag Webaudio.pltag Javatag dyktafony
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Październik 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031