Kolejny oszust z Allegro zatrzymany

28-02-2012, 11:48

Oszukał blisko 800 osób na kwotę ponad 100 tys. złotych. Zatrzymany przez policjantów 28-letni mieszkaniec Radomia Kamil O. decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


W ubiegłym tygodniu pisaliśmy w Dzienniku Internautów o oszuście, który na Allegro w minionym roku podszył się pod Super Sprzedawcę. Dziś policja informuje o kolejnym udaremnionym oszustwie.

Sprawę internetowego oszusta policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą mazowieckiej komendy ujawnili dzięki współpracy z działem bezpieczeństwa serwisu Allegro. Śledztwo prowadzone pod nadzorem Prokuratury Radom-Wschód zakończyło się zatrzymaniem 28-letniego mieszkańca Radomia Kamila O.

Czytaj też: Skradziono wirtualnego wojownika, a policja już szuka sprawcy

Jak ustalili pracujący nad sprawą funkcjonariusze, mężczyzna ten oferował na Allegro do sprzedaży kody doładowujące telefony komórkowe różnych sieci. Po zakończeniu licytacji i otrzymaniu pieniędzy od wygrywającego aukcję oszust nie wysyłał wylicytowanych kodów. W ten sposób, tylko przez dwa miesiące, oszukał blisko 800 osób z całej Polski na kwotę ponad 100 tys. złotych.

Decyzją sądu 28-latek został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Za oszustwo grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności. Policjanci twierdzą jednak, że to nie musi być koniec sprawy. Śledczy liczą, że o ile są jeszcze poszkodowani przez 28-latka, zgłoszą sprawę na policję.


Następny artykuł » zamknij

SentiOne rozpoczyna beta testy

Źródło: Policja.pl


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.