Kolejne polskie widgety w telewizorach Samsunga

22-09-2010, 12:25

Nowe polskie usługi w ramach usługi Internet@TV wprowadza Samsung Electronics Polska we współpracy z dostawcami treści: Redefine (widget ipla), Onet i Agorą (twórca widgetu Tuba FM). Ogłoszone właśnie porozumienia stanowią zapowiedź kolejnego etapu rozwoju rynku multimedialnych telewizorów, jaką Samsung planuje na najbliższe lata.

W ubiegłym roku Samsung wprowadził na ekran telewizora trzy polskie widgety Agory (Wiadomości, Repertuar kin i Finanse), dając polskiemu użytkownikowi dostęp do lokalnych treści tekstowych oraz eliminując barierę językową będącą do tej pory ograniczeniem w korzystaniu z widgetów.

- Obecne partnerstwa – w tym z portalem Onet.pl - to kolejne konsekwentne kroki na drodze realizacji tej wizji. Również dzięki współpracy z Redefine jako pierwszy producent sprzętu pokazujemy, że możliwy jest dostęp do treści wideo w formacie 3D Full HD poprzez Internet@TV - mówi Grzegorz Stanisz, CTV Product Manager w Samsung Electronics Polska.

Wraz z zawarciem porozumień z Redefine, Onet.pl i Agorą w ofercie Internet@TV pojawi się pięć nowych widgetów. Uzupełniają one listę blisko 40 widgetów dostępnych bezpośrednio z poziomu telewizora w tym m.in. takich dostawców, jak: Facebook, Twitter, YouTube, Google, Accuweather, USA Today, Picasa.

>>> Czytaj: Ipla pojawi się w telewizorach Panasonica

Widgety będą dostępne w większości telewizorów marki Samsung serii 6 i wyższych. Użytkownicy modeli nie obsługujących funkcji Internet@TV mają możliwość skorzystania z niej poprzez podłączenie do TV odtwarzacza lub kina domowego blu-ray Samsung.

W 2010 r. sprzedano w Polsce blisko 60 tysięcy telewizorów Samsung z funkcją Internet@TV. Do dziś z internetowych możliwości swoich telewizorów skorzystało kilkadziesiąt tysięcy osób, generując ponad 1 milion odsłon widgetów lokalnych.

Ipla to znana aplikacja, która umożliwia użytkownikom dostęp do materiałów wideo na żądanie. Są to w większości materiały wyprodukowane na zlecenie Telewizji Polsat, Polsat Sport, Polsat Sport Extra, Polsat News, Polsat Play, Polsat Cafe i TV4. W sumie ok. 5 tysięcy godzin oglądania.

Tuba FM to widget, który daje możliwość odbioru stacji radiowych z portalu Tuba.fm zawierającego ponad 30 tematycznych kanałów z różnymi rodzajami muzyki.

Onet.pl w telewizorach Samsung dostępny będzie w postaci trzech widgetów: Wiadomości, Biznes oraz Sport. W każdym znajdą się informacje takie, jak wiadomości, notowania największych spółek giełdowych czy najświeższe doniesienia sportowe.

>>> Czytaj: Google TV wystartuje tej jesieni


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Październik 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031