Kolejna afera medialna z hakerami w tle

PAP 18-12-2011, 17:08

Hakerzy działający na zlecenie brytyjskich tabloidów włamywali się do prywatnych komputerów, a praktyki te były równie rozpowszechnione, jak włamania do poczty głosowej ujawnione w tzw. aferze podsłuchowej - twierdzi sobotni The Independent.

Gazeta pisze, że ośmioosobowa komórka Scotland Yardu bada archiwum złożone z setek tysięcy wiadomości i dokumentów ściągniętych z około 20 komputerów, zajętych u osób pracujących na zlecenie tytułów prasowych.

Dochodzenie ws. włamań komputerowych (Operation Tuleta) od kilku miesięcy prowadzone jest równolegle z dwoma innymi, dotyczącymi włamań do skrzynek głosowych (Operation Weeting) oraz opłacania funkcjonariuszy policji w zamian za informacje (Operation Elveden).

Czytaj także: 25 najgorszych haseł tego roku

The Independent sugeruje, że w odróżnieniu od operacji Weeting, której ośrodkiem jest zlikwidowany w połowie lipca News of the World (NotW), operacja Tuleta nie ogranicza się do jednego tytułu prasowego, choć żaden nie jest wymieniany z nazwy.

Kierująca operacjami Weeting i Tuleta zastępczyni komisarza Policji Metropolitalnej Sue Akers powiedziała ostatnio, że ofiarami hakerów, którzy na zlecenie NotW włamywali się do poczty głosowej, były 803 osoby. Akers sądzi, że policja zdołała je wszystkie zidentyfikować.

Z ustaleń gazety wynika, że ofiar włamań komputerowych może być porównywalnie dużo. Wymieniany jest wśród nich były minister ds. Irlandii Północnej Peter Hain.

Czytaj także: Anonymous przekażą pieniądze bogatych biednym?


Źródło: PAP
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy