Zainteresowanie unijnymi dotacjami na e-biznes jest ogromne, informuje Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości. Przed urzędem w Warszawie ustawiła się dziś od rana pokaźna kolejka, tymczasem PARP przypomina, że wnioski można składać osobiście, ale również kurierem oraz pocztą.
reklama
Dziś, 26 października PARP rozpoczęła przyjmowanie wniosków o dofinansowanie w III naborze 8.1 „Wspieranie działalności gospodarczej w dziedzinie gospodarki elektronicznej”. Wnioski będą przyjmowane co najmniej do czwartku, 29 października br., poinformowała Agencja. Przedsiębiorcy ubiegający się o wsparcie powinni składać wnioski (osobiście, przesłać pocztą lub kurierem) w siedzibie Regionalnej Instytucji Finansującej (RIF) właściwej dla siedziby Wnioskodawcy. Lista RIF-ów wraz z danymi teleadresowymi znajduje się na stronach PARP.
> BAZA TELEADRESOWA REGIONALNYCH INSTYTUCJI FINANSUJĄCYCH (RIF)
Tymczasem niektórzy przedsiębiorcy z Warszawy stoją w kolejce przed lokalną siedzibą już od kilku dni, doniosła dziś telewizja tvn24. Od rana w i przed warszawską siedzibą RIF czekało na złożenie wniosku o dotacje na rozwój firm około 150 osób. PARP przypomina jednak, że wcale nie trzeba osobiście dostarczyć dokumentów.
Dla wniosków o dofinansowanie przesyłanych za pośrednictwem poczty, przesyłek kurierskich oraz dla wniosków doręczonych osobiście za dzień wpływu wniosku uważa się dzień, w którym wniosek został doręczony do kancelarii RIF od godziny 9.00 do godziny 15.30 - czytamy na stronach PARP. Ostateczny termin składania wniosków w ramach III naboru 8.1 pierwotnie ustalono na 13 listopada 2009 r. Agencja zaznacza jednak, że PARP może zamknąć nabór wniosków wcześniej, jeżeli łączna kwota dofinansowania w ramach złożonych wniosków osiągnie 130% alokacji wyznaczonej w ramach danej rundy aplikacyjnej.
Poinformowanie Wnioskodawców o przyznaniu wsparcia następuje w terminie około
4 miesięcy od dnia zakończenia rundy aplikacyjnej.
W ramach Działania 8.1 przewidziano dofinansowanie projektów polegających na świadczeniu e-usługi. Projekty mogą także obejmować wytworzenie produktów cyfrowych koniecznych do świadczenia e-usługi.
O dotacje mogą ubiegać się mikroprzedsiębiorcy lub mali przedsiębiorcy posiadający siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej (a w przypadku przedsiębiorcy będącego osobą fizyczną – miejsce zamieszkania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej), którzy prowadzą działalność gospodarczą nie dłużej niż 1 rok od dnia rejestracji działalności.
Kwota środków przeznaczonych na dofinansowanie projektów w ramach III rundy aplikacyjnej wynosi 135 398 342,85 PLN. Wielkość wsparcia pojedynczego projektu może wynosić do 85% wydatków kwalifikujących się do dofinansowania. Natomiast wartość wydatków objętych wsparciem nie może być niższa niż 20 tys. złotych i nie może przekroczyć 1 mln złotych.
Aktualności
|
Porady
|
Gościnnie
|
Katalog
Bukmacherzy
|
Sprawdź auto
|
Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy
Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.
*
|
|
|
|
|
|