Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Koduj dla Wolności (Code for Freedom) to międzynarodowy maraton programistów (hackathon) organizowany w celu promowania idei wolności, solidarności i demokracji w XXI wieku. Jego pierwsza edycja odbędzie się w Gdańsku, w dniach 27-28 września 2014 roku, w Europejskim Centrum Solidarności. Wydarzenie organizowane jest przez Instytut Lecha Wałęsy oraz Fundację ePaństwo we współpracy z Teplitsą.

robot sprzątający

reklama


Koduj dla Wolności - Code for Freedom

Wybraliśmy Gdańsk jako miejsce hackathonu, ponieważ to miasto jest kolebką jednego z najważniejszych ruchów społeczno-politycznych w ostatnim stuleciu - Solidarności. Ruch ten narodził się ponad 30 lat temu, kiedy robotnicy w Stoczni Gdańskiej wspólnym wysiłkiem stanęli naprzeciwko niedemokratycznemu rządowi Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej, aby walczyć o swoje prawa, skutecznie rozpoczynając efekt domina, który doprowadził do upadku komunizmu we Wschodniej i Centralnej Europie w 1989 roku.

To działania pionierów Solidarności zainspirowały nas do zorganizowania „Koduj dla Wolności”. Stąd naturalnym miejscem odbywania się hackathonu jest Gdańsk. Wierzymy, że idee leżące u podstaw Solidarności, w połączeniu z rozwojem technologicznym XXI wieku, posiadają moc zmieniania świata. Połączenie talentów działaczy, programistów i grafików z całego świata - w historycznym miejscu narodzin pokojowej rewolucji społeczno-politycznej - ma potencjał wygenerowania wielu narzędzi technologicznych i aplikacji, które mogą pomóc ludziom na całym świecie w walce o wolność, demokrację i solidarność - mówi Jerzy Brodzikowski, koordynator programu z Instytutu Lecha Wałęsy.

Dzięki nowym technologiom świadomość społeczna ma współcześnie zupełnie nowy wymiar. Dzięki narzędziom, jakie daje nam technologia, każdy może rozpocząć działanie na rzecz lepszego świata. Taka prosta rzecz jak aplikacja na smartfona może pomóc w walce z niesprawiedliwościami. Wierzymy, że zaproszeni programiści i działacze stworzą szereg programów, które pomogą w walce o lepsze jutro - tłumaczy Anna Marczak z Instytutu Lecha Wałęsy.

Jako że idee mają fundamentalne znaczenie dla programu „Koduj dla Wolności”, Instytut Lecha Wałęsy zachęca do udziału w hackathonie każdego z oryginalnym pomysłem na aplikację odwołującą się do szerokiej rozumianej solidarności. Osoby, które zgłoszą się do udziału, będą miały okazję pracować z koderami, programistami oraz działaczami, którzy pomogą mu przygotowaniu finalnej wersji projektu. Jesteśmy pewni, że w ciągu 48 godzin warsztatów, uczestnicy stworzą aplikacje, które pozwolą na wdrożenie rozwiązań technologicznych wspierających idee solidarności międzynarodowej.

Organizatorzy przewidują około 100 miejsc dla uczestników, którzy zarejestrują się za pośrednictwem strony internetowej programu „Koduj dla Wolności”: www.codeforfreedom.org.

Przyjedź na hackathon w Gdańsku w dniach 27-28 września i pomóż stworzyć aplikacje, które rozwiną ideały wolności, solidarności i demokracji i zmienią świat na lepszy.


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *