Koduj dla Wolności - Code for Freedom

PATRONAT MEDIALNY 25-08-2014, 20:37

Koduj dla Wolności (Code for Freedom) to międzynarodowy maraton programistów (hackathon) organizowany w celu promowania idei wolności, solidarności i demokracji w XXI wieku. Jego pierwsza edycja odbędzie się w Gdańsku, w dniach 27-28 września 2014 roku, w Europejskim Centrum Solidarności. Wydarzenie organizowane jest przez Instytut Lecha Wałęsy oraz Fundację ePaństwo we współpracy z Teplitsą.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Koduj dla Wolności - Code for Freedom

Wybraliśmy Gdańsk jako miejsce hackathonu, ponieważ to miasto jest kolebką jednego z najważniejszych ruchów społeczno-politycznych w ostatnim stuleciu - Solidarności. Ruch ten narodził się ponad 30 lat temu, kiedy robotnicy w Stoczni Gdańskiej wspólnym wysiłkiem stanęli naprzeciwko niedemokratycznemu rządowi Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej, aby walczyć o swoje prawa, skutecznie rozpoczynając efekt domina, który doprowadził do upadku komunizmu we Wschodniej i Centralnej Europie w 1989 roku.

To działania pionierów Solidarności zainspirowały nas do zorganizowania „Koduj dla Wolności”. Stąd naturalnym miejscem odbywania się hackathonu jest Gdańsk. Wierzymy, że idee leżące u podstaw Solidarności, w połączeniu z rozwojem technologicznym XXI wieku, posiadają moc zmieniania świata. Połączenie talentów działaczy, programistów i grafików z całego świata - w historycznym miejscu narodzin pokojowej rewolucji społeczno-politycznej - ma potencjał wygenerowania wielu narzędzi technologicznych i aplikacji, które mogą pomóc ludziom na całym świecie w walce o wolność, demokrację i solidarność - mówi Jerzy Brodzikowski, koordynator programu z Instytutu Lecha Wałęsy.

Dzięki nowym technologiom świadomość społeczna ma współcześnie zupełnie nowy wymiar. Dzięki narzędziom, jakie daje nam technologia, każdy może rozpocząć działanie na rzecz lepszego świata. Taka prosta rzecz jak aplikacja na smartfona może pomóc w walce z niesprawiedliwościami. Wierzymy, że zaproszeni programiści i działacze stworzą szereg programów, które pomogą w walce o lepsze jutro - tłumaczy Anna Marczak z Instytutu Lecha Wałęsy.

Jako że idee mają fundamentalne znaczenie dla programu „Koduj dla Wolności”, Instytut Lecha Wałęsy zachęca do udziału w hackathonie każdego z oryginalnym pomysłem na aplikację odwołującą się do szerokiej rozumianej solidarności. Osoby, które zgłoszą się do udziału, będą miały okazję pracować z koderami, programistami oraz działaczami, którzy pomogą mu przygotowaniu finalnej wersji projektu. Jesteśmy pewni, że w ciągu 48 godzin warsztatów, uczestnicy stworzą aplikacje, które pozwolą na wdrożenie rozwiązań technologicznych wspierających idee solidarności międzynarodowej.

Organizatorzy przewidują około 100 miejsc dla uczestników, którzy zarejestrują się za pośrednictwem strony internetowej programu „Koduj dla Wolności”: www.codeforfreedom.org.

Przyjedź na hackathon w Gdańsku w dniach 27-28 września i pomóż stworzyć aplikacje, które rozwiną ideały wolności, solidarności i demokracji i zmienią świat na lepszy.Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.