Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Obok reorganizacji wewnętrznej struktury ma to być sposób na zdobycie dodatkowych środków finansowych celem poprawy wyników. Jest to jednak droga niepewna.

robot sprzątający

reklama


Stojący na krawędzi bankructwa Kodak, niegdyś lider rynku fotograficznego, nie chce dać za wygraną. Wczoraj pisaliśmy w Dzienniku Internautów, że firma zamierza dokonać głębokiej reorganizacji, dzięki której uproszczona zostanie jej struktura. Wcześniej mówiło się także o konieczności sprzedaży części jej patentów, wartych około 3 miliardów dolarów. Kodak liczy jednak, że szybko i sprawnie przeprowadzona zmiana pozwoli mu na poprawę wyników finansowych jeszcze w pierwszym kwartale br.

Czytaj więcej: Patenty pozwolą Kodakowi przetrwać?

Firma zamierza także w inny sposób powalczyć o dodatkowe pieniądze. Poinformowała ona wczoraj, że złożyła do Amerykańskiej Międzynarodowej Komisji Handlu dwie skargi przeciwko firmom Apple i HTC, w którym zarzuca im naruszenie odpowiednio czterech i pięciu patentów związanych z przetwarzaniem obrazów. Chodzi konkretnie o możliwość dzielenia się zdjęciami bez konieczności uprzedniego ich przenoszenia na komputer.

Ma się to odbywać z wykorzystaniem mobilnych aparatów fotograficznych, które wbudowane są w urządzenia obu firm. Dlatego też Kodak domaga się wstrzymania importu do Stanów Zjednoczonych urządzeń je posiadających (a więc smartfonów, tabletów oraz odtwarzaczy MP3), a także odszkodowania.

Strategia nie jest czymś nowym, wojny patentowe trwają już od kilku lat. Sam Kodak także w kilku potyczkach uczestniczył - w marcu 2011 roku zapadła decyzja o rewizji niekorzystnej dla firmy decyzji o rzekomym naruszeniu patentów przez Apple'a i Research In Motion. W lipcu z kolei Amerykańska Międzynarodowa Komisja Handlu uznała, że Kodak patentów należących do Apple'a także nie naruszył.

Po ogłoszeniu reorganizacji kurs akcji firmy wzrósł o blisko 50 proc., po godzinach handlu rośnie o kolejne 5 proc. Nadal jednak walory Kodaka warte są poniżej jednego dolara, a sama kapitalizacja firmy wynosi zaledwie 162 mln dolarów.


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *