Kodak pozywa Apple oraz RIM

17-01-2010, 12:12

Kolejne pozwy o naruszenie kolejnych patentów. Po raz wtóry oskarżonym jest firma Apple. Prawnicy firmy już teraz mają pełne ręce roboty, gdyż walczą również z fińską Nokią.

Firma Eastman Kodak Company poinformowała o złożeniu pozwu w amerykańskiej Międzynarodowej Komisji Handlu przeciwko dwóm producentom smartfonów - Apple oraz Research in Motion. Zarzuca im ona naruszenie patentu dotyczącego wyświetlania podglądu zdjęć. Naruszenie ma dotyczyć iPhone'ów oraz BlackBerry wyposażonych w aparat fotograficzny.

Laura G. Quatela, odpowiedzialna za własność intelektualną w Kodaku, poinformowała, że od kilku lat jej firma starała się dojść do satysfakcjonującego porozumienia z Apple oraz RIM, jednak starania te okazały się bezowocne. Dlatego też, w imieniu ochrony interesów akcjonariuszy oraz praw do swoich technologii, Kodak postanowił podjąć kroki prawne.

Oprócz tego do jednego z sądów w stanie Nowy Jork wpłynęły dwa pozwy tylko przeciwko Apple. Kodak zarzuca w nich firmie Steve'a Jobsa naruszenie innych patentów dotyczących aparatów fotograficznych oraz niektórych procesów komputerowych.

Quatela zapewnia ponadto, że celem pozwów nie jest chęć wywalczenia zakazu sprzedaży smartfonów, a jedynie uzyskanie sprawiedliwego wynagrodzenia za wykorzystanie patentów.

Dla Apple to już kolejna tego typu sprawa. Przypomnijmy, że pod koniec zeszłego roku firma została pozwana przez Nokię o naruszenie kilkunastu patentów.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag smartfonytag Research In Motiontag pozwytag patentytag Kodaktag Apple
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Sierpień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031