Kodak bankrutuje

19-01-2012, 08:06

Firma złożyła w sądzie wniosek o ochronę przed wierzycielami. Ma to jej pozwolić na wyjście na prostą. Kodak zapewnił też sobie finansowanie działalności przez 18 miesięcy.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Jeszcze niedawno wydawało się, że Kodakowi może się udać wyjść na prostą. Rzeczywistość okazała się jednak znacznie bardziej brutalna dla firmy. Jak podaje agencja Reuters, Eastman Kodak Co. złożył w sądzie w Nowym Jorku wniosek o ochronę przed wierzycielami, co jest de facto równoznaczne z ogłoszeniem bankructwa. Oznacza to bowiem, że firma nie jest w stanie na bieżąco regulować swoich zobowiązań. Dotyczy on jednak tylko Kodaka i jego amerykańskich spółek-córek.

Czytaj także: Kodak wstrzymuje rozmowy o finansowaniu upadłości

Przypomnijmy, że jeszcze tydzień temu Kodak ogłaszał zamiar zreorganizowania swojej struktury, by lepiej dostosować się do panujących warunków. Miało to pozwolić także na poprawę wyników finansowych. Mówiło się również o sprzedaży patentów, których firma sporo posiada, by zyskać na czasie. Sam Kodak nawet pozwał Apple'a i HTC o ich naruszenie, licząc, że w ten sposób zyska środki na dalszą działalność.

Firma poinformowała jednocześnie, że zabezpieczyła 950 milionów dolarów w postaci kredytu od Citigroup na dalszą działalność. Został on udzielony na okres 18 miesięcy.

Dotychczasowa strategia skupienia się bardziej na drukarkach nie przyniosła spodziewanych efektów, od roku 2007 Kodak nie osiąga zysków, co tylko pogłębia jego problemy. Bank inwestycyjny Lazard Ltd., doradzający Kodakowi, stoi na stanowisku, że firma powinna spieniężyć 1100 patentów, które posiada.


Źródło: Reuters


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


fot. Kaspersky


Tematy pokrewne:  

tag Kodaktag bankructwo
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.