Kobieta Roku 2011: znamy finałową szóstkę

19-03-2012, 19:04
Aktualizacja: 20-03-2012, 13:31

Rozpoczął się kolejny etap plebiscytu Kobieta Roku 2011, w którym w internetowym głosowaniu użytkownicy Onetu wybiorą kobiety - liderki, które wyróżniły się wpływem na polską rzeczywistość w minionym roku, stając się przykładem do naśladowania i inspiracją dla innych. Głosowanie zakończy się 26 marca, a wyniki poznamy dwa dni później.

Do 9 marca użytkownicy Onetu zgłaszali swoje kandydatki w plebiscycie Kobieta Roku 2011. Spośród zgłoszonych kandydatur redakcja Onet Wiadomości wybrała 50 kandydatur, z których 12 marca Kapituła Konkursu wyłoniła finałową szóstkę. Wśród nominowanych znalazły się:

Grażyna Cieślak: Dzięki jej charyzmie, zaangażowaniu i bezgranicznemu poświęceniu, bezproblemowo powstaje Centrum Onkologii przy Szpitalu Morskim w Gdyni. Pierwszym etapem było zbudowanie i wyposażenie w specjalistyczną aparaturę Zakładu Medycyny Nuklearnej. Na początku 2012 roku Zakład został otwarty. Nie dość, że bezproblemowo godzi wszystkie obowiązki, to na dodatek każdemu służy poradą i pomocą.

Urszula Lola: W roku 2011 zrealizowała nietypowe i jedyne w Polsce tego typu wydarzenie, jakim jest projekt Big Beatiful Woman. Big Beautiful Women Projekt to podjęcie działania skierowanego na jeden główny cel - przełamanie panującego stereotypu pulchnych kobiet jako zaniedbanych, brzydkich, nieudolnych, mało kobiecych itp. Dzięki jej charyzmie i motywacji, do projektu udało jej się zaangażować sztab fantastycznych fotografów, wizażystów, stylistów, fryzjerów, charakteryzatorów, projektantów z terenu całego kraju w celu ukazania piękna również w rozmiarze XL+. Wszyscy na rzecz projektu pracowali społecznie.

Katarzyna Pisarska: Nie znam jej osobiście, ale jest mi bardzo bliską osobą ze względu na to, co robi dla zwierząt. Pani Kasia od lat bezinteresownie angażuje się w pomoc porzuconym zwierzętom i aktywnie stara się propagować ich adopcje z przepełnionych schronisk. Dzięki działaniom Pani Katarzyny stajemy się bardziej świadomi i odpowiedzialni, a obraz smutnych, ufnych oczu, w których nie ma już nadziei, a w których nagle zapalają się wesołe iskierki, warte są wszystkiego.

Czytaj też: Sprawdź, czy jesteś Kobietą Biznesu

Jolanta Radomska: Znana jako Pani Niteczka. Sama chora na stwardnienie rozsiane, posiadająca ciężko chorego syna, którym opiekuje się ok. 20 lat, pozbawiona prawa do renty inwalidzkiej (poprzez biurokratyczne i nieżyciowe przepisy), w pewnej chwili pozbawiona dostępu do lekarstw dla syna - w geście rozpaczy i determinacji ma odwagę napisać apel do czołowych polityków Polski. Jej orężem jest igła krawiecka oraz centymetr. Posiada czyste, otwarte serce, odwagę, niezwykłą siłę duchową i talent. Jej talentem i pasją jest szycie zabawek dla dzieci. Szyje laleczki, kaczuszki, zajączki itp. Szyje, bo to polubiła, ale też szyje, by tym sposobem zapracować na życie, na lekarstwa i by nie zwariować.

Joanna Szurlej: Dyrektor Specjalistycznego Ośrodka Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie w Lesku i Prezeska Stowarzyszenia Kobiet Bieszczadzkich "Nasza Szansa". Pomaganie ofiarom przemocy pochłania ją całą. Tworzy liczne projekty, pozyskując unijne pieniądze tworząc nie tylko nowe miejsca pracy dla swoich pracowników, ale przede wszystkim zapewniając młodzieży pochodzącej z marginesu społecznego bezpieczne schronienie oraz specjalistyczne zajęcia.

Danuta Wałęsa: Zawsze była w cieniu swojego męża, nie mogła i nie miała nic do powiedzenia, w końcu usłyszeliśmy jej głos w książce napisanej o sobie.

Więcej o plebiscycie: wiadomosci.onet.pl/raporty


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy