Klienci mBanku i MultiBanku zapłacą zbliżeniowo iPhone'em

15-02-2012, 13:41

mBank oraz MultiBank we współpracy z Visa Europe rozpoczynają drugi etap testów płatności zbliżeniowych NFC. Inauguruje go konkurs dla klientów, którego zwycięzcy dołączą do grona testującego mobilne płatności na iPhone'ach.

Z pilotażu realizowanego w ramach współpracy mBanku, MultiBanku i organizacji Visa będą mogli skorzystać klienci banków, którzy posiadają iPhone'y produkowane przez firmę Apple. 


Rozpoczynający się konkurs jest drugim etapem pilotażu. W pierwszej fazie projektu nową technologię testowali pracownicy banku oraz wybrani klienci, przede wszystkim członkowie mRady mBanku. W ramach testu płatności mobilnych NFC użytkownik otrzyma nakładkę iCarte na swój aparat Apple, współpracującą z aplikacją mobilną Visa payWave. Aplikacja będzie bezpłatnie dostępna w App Store.

Dzięki nakładce i oprogramowaniu klienci będą mogli płacić zbliżeniowo za pośrednictwem telefonu komórkowego w sklepach i innych punktach wyposażonych w terminale zbliżeniowe. Nakładki iCarte będą współpracować z najnowszymi modelami iPhone'ów 3G, 3GS, 4 i 4S.
 Telefonami z aplikacją Visa Mobile będzie można płacić we wszystkich terminalach przyjmujących karty zbliżeniowe Visa. Obecnie takich terminali jest w Polsce prawie 50 tysięcy. Czytaj też: Naklejka zbliżeniowa z technologią PayPass w Alior Banku

Aby móc testować płatności NFC dla iPhone'a, należy wziąć udział w trwającym do 30 marca br. konkursie i przesłać własnym smartfonem Apple'a zdjęcie obrazujące motto konkursu: „Kupuję, nie pękam” dla mBanku lub „Szybkość” w przypadku MultiBanku. Komisja konkursowa wybierze najciekawsze prace, a ich autorzy otrzymają nakładkę do płatności mobilnych. Do wygrania jest 70 nakładek iCarte na iPhone 4 lub 4S (50 dla klientów mBanku i 20 dla klientów MultiBanku) oraz 80 nakładek na iPhone 3G lub 3GS (50 w mBanku i 30 w MultiBanku). 


- Udział smartfonów wśród ogółu sprzedawanych w Polsce telefonów rośnie skokowo, już dziś osiągając poziom 40 proc., dlatego płatności NFC to niewątpliwie przyszłość - komentuje Rafał Borkowski, dyrektor Departamentu Promocji ds. Klientów Dojrzałych i Studentów w mBanku i MultiBanku. - Technologia NFC jest dostępna nie tylko dla iPhone'ów, ale my na początek wybraliśmy urządzenia Apple'a ponieważ są one popularne wśród naszych klientów. Słuszność tej decyzji potwierdza liczba pobrań aplikacji mobilnych mBanku i MultiBanku na system iOS, dedykowany urządzeniom Apple'a, która obecnie przekracza 42 tysięcy.

Jak dokonać w mBanku i MultiBanku mobilnej płatności zbliżeniowej przy użyciu aplikacji mobilnej Visa payWave? 

W punkcie usługowo-handlowym sprzedawca wprowadza kwotę do zapłaty, a klient uruchamia aplikację iCarte oraz zbliża iPhone'a do terminala. Na ekranie telefonu pojawi się kwota do zapłaty i jeśli na rachunku powiązanym z kartą znajdują się wystarczające środki, transakcja zostanie przeprowadzona poprawnie.

Czytaj także: Surfuj bezpiecznie i zgarnij nagrodę


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy