Smartfony coraz częściej wykorzystujemy do zadań, które jeszcze do niedawna zarezerwowane były wyłącznie dla komputerów. Kaspersky Mobile Security pomoże w walce z mobilnymi zagrożeniami.
reklama
Kaspersky Mobile Security 9 (w wersji 9.4.74) testowaliśmy na smartfonach HTC Magic oraz Nexus S, by sprawdzić, czy mobilne aplikacje, które mają pomóc w walce z zagrożeniami, przy okazji nie obciążają zbyt mocno nieco starszych urządzeń.
Mobilne narzędzie antywirusowe od firmy Kaspersky Lab nawet gdy jest wyłączone, aktywuje się m.in. podczas nadchodzących połączeń czy otrzymywania SMS-ów. Pomimo to nawet na starszym urządzeniu program nie jest zbyt uciążliwy.
Największą wadą podczas wykorzystania Kaspersky Mobile Security 9 na starszym smartfonie był długi czas skanowania pamięci urządzenia. Użytkownicy, którzy nie są zbyt aktywni, a nowe pliki wgrywają do swoich smartfonów raczej sporadycznie, nie muszą jednak często sprawdzać całej pamięci pod kątem wirusów.
Znacznie ciekawsze funkcje narzędzia nie są natomiast związane bezpośrednio ze złośliwym oprogramowaniem. Bardzo interesująco przedstawia się na przykład rozwiązanie Anti-Theft, które pozwala na namierzenie naszego telefonu, po tym jak zostanie ukradziony bądź po prostu go zgubimy.
W celu aktywowania funkcji wystarczy wysłać na nasz numer specjalny SMS, po czym Kaspersky automatycznie zablokuje urządzenie (do czasu wprowadzenia przez nas kodu), jak również wyświetli jego dokładną lokalizację w Mapach Google'a, korzystając z GPS bądź triangulacji GSM czy Wi-Fi.
Użytecznym rozwiązaniem jest również możliwość filtrowania połączeń przychodzących lub SMS-ów. Użytkownik może stworzyć czarną bądź białą listę, co z pewnością będzie ułatwieniem dla osób, które otrzymują wiele niechcianych wiadomości.
Irytować może natomiast fakt, że domyślnie Kaspersky Mobile Security aktywuje się po otrzymaniu każdego SMS-a, pytając, czy dodać danego nadawcę do czarnej listy. Wprowadza to niemałe zamieszanie, choć na szczęście nie powoduje spadków w wydajności.
Twórcy programu nie mogli zapomnieć również o ochronie prywatności użytkowników. Dzięki specjalnej funkcji bez problemu ukryjemy na przykład część kontaktów, która pojawi się dopiero po podaniu dodatkowego hasła. Dzięki takiemu rozwiązaniu pożyczenie znajomemu telefonu na kilka minut z pewnością będzie się wiązało z mniejszym ryzykiem wycieku prywatnych informacji.
Kluczowe funkcje wciąż dotyczą mimo wszystko kwestii związanych ze złośliwym oprogramowaniem, które dobrze znane są użytkownikom z wydania programu dla komputerów PC. Ochrona w czasie rzeczywistym, możliwość planowania skanowań pamięci czy automatyczne aktualizacje, to rozwiązania, których nie mogło zabraknąć w Kaspersky Mobile Security 9.
Narzędzie dostępne jest na wszystkie najpopularniejsze platformy mobilne, jednak program nie jest darmowy, a cena jego rocznej licencji oscyluje w graniach 30 zł.
Aktualności
|
Porady
|
Gościnnie
|
Katalog
Bukmacherzy
|
Sprawdź auto
|
Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy
Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.
*
Irlandia: Dostawcy internetu odpowiedzialni za naruszenia prawa przez klientów?
|
|
|
|
|
|