Kantory internetowe - łatwa i bezpieczna wymiana walut

14-01-2021, 16:06

Jak powszechnie wiadomo, jednym ze sposobów na wymianę waluty jest odwiedzenie pobliskiego kantoru wymiany walut. Wiąże się to jednak z pewnym ryzykiem, szczególnie jeśli mamy przy sobie większą kwotę pieniędzy. Nie brakuje osób, które chciałyby wejść w posiadanie naszego mienia, po prostu je kradnąc. Kolejną kwestią jest to, że kantory stacjonarne są czynne wyłącznie w określonych ramach czasowych. Ponadto trzeba czekać nierzadko w kolejce i liczyć się z większymi cenami. Na szczęście nie jest to jedyne rozwiązanie.

Zdecydowanie szybciej, wygodniej, taniej i bezpieczniej będzie skorzystać z kantoru internetowego. Nie ma w tym tak naprawdę niczego skomplikowanego, wystarczy poznać zasady działania takiego kantoru i tego jak prawidłowo przeprowadzić transakcje online.

kantory internetowe

Wymiana waluty bez wychodzenia z domu? To możliwe dzięki kantorom internetowym

Tradycyjne kantory stają się coraz mniej opłacalnym rozwiązaniem, zdecydowanie lepszym okazuje się wymiana waluty online. Można zaoszczędzić sporo czasu i pieniędzy oraz niepotrzebnego stresu. W przypadku kantoru internetowego transakcje zawierane są przez dedykowaną platformę i system bankowości internetowej – wszystko odbywa się bezgotówkowo. Klient zobowiązany jest do dokonania wpłaty na wskazany rachunek ze swojego głównego konta, a w zmian otrzyma przewalutowaną już kwotę pieniędzy na drugi rachunek – prowadzony w wybranej przez siebie walucie. Obecnie możliwe stało się przyspieszenie całego procesu i zwiększenie bezpieczeństwa, korzystając z wirtualnych portfeli. Rozwiązanie to pozwala na realizowanie transakcji z pominięciem bankowego rachunku walutowego.

W przypadku osób często korzystających z usług kantorów walutowych, najlepiej sprawdzają się właśnie te internetowe ze względu na szybkość i możliwość częstego wymieniania waluty w atrakcyjnej cenie. Takie rozwiązanie można polecić każdemu, kto często przebywa za granicą, spłaca kredyt walutowy, prowadzi sprzedaż międzynarodową, robi zakupy w zagranicznych sklepach, posiada oszczędności w obcych walutach. Cała transakcja odbywa się w dowolnym momencie i miejscu. Można w szybki sposób dokonać wymiany waluty, nie wychodząc nawet z domu. Wszystko przebiega elektronicznie, wystarczy dostęp do Internetu. Duże różnice widoczne są także w cenach – kantory internetowe są po prostu tańsze, pobierają zdecydowanie mniejsze opłaty.  Na stronie https://e-kursy-walut.pl/kantory-internetowe/ możemy sprawdzić jak krztałtują się ceny w różnych kantorach internetowych. Co więcej, można negocjować ceny i zniżki, korzystać z programów lojalnościowych. W większości przypadków przelewy są bezpłatne, a transakcje realizowane przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Cały proces transakcyjny jest bardzo prosty do przeprowadzenia. Posiadając konto w kantorze internetowym, ma się dostęp do historii transakcji, czyli większą kontrole nad swoimi finansami.

Jak działają kantory internetowe?

Pierwszym krokiem jest otwarcie konta w kantorze internetowym, po czym można przejść do złożenia zlecenia wymiany waluty. Trzeba wpisać kwotę do wymiany, zaakceptować kurs i zlecić transakcję. Można też wybrać opcję poczekania na lepszy kurs i ręcznego jego potwierdzania – należy oczywiście najpierw wpłacić środki, ale transakcja zostanie zrealizowana dopiero po osiągnięciu i zaakceptowaniu preferowanego kursu. Po złożeniu zlecenia trzeba wykonać przelew ze środkami przeznaczonymi na wymianę, zgodnie z wybraną formą wpłaty (np. Przelewy24, przelew tradycyjny, płatność przez aplikację kodem QR). O zrealizowanej wymianie waluty kantor powiadamia droga mailową, co może zająć od kilkunastu minut do paru dni roboczych. Następnym krokiem jest odesłanie waluty przez kantor internetowy na wskazany przez klienta rachunek – przelew zwrotny zostanie odesłany zwykle w przeciągu kilku minut.

Jak można wymienić walutę?

Wymiana waluty może odbywać się na różne sposoby. Można zrobić to w tradycyjny sposób, czyli zlecając transakcję ze swojego rachunku bankowego lub skorzystać z wygodnych metod płatności elektronicznych. Kolejną możliwością będzie zasilenie swojego portfela walutowego czy po prostu skorzystanie z wymiany społecznościowej – nie trzeba martwić się wtedy żadnymi dodatkowymi opłatami ani prowizjami.

W przypadku wymiany z rachunku mamy dobę na opłacenie swojej transakcji. Trzeba liczyć się z tym, że czas realizacji jest różny, w zależności od wybranego banku. Koniecznością staje się posiadanie dwóch kont w różnych walutach. Zdecydowanie szybciej będzie wymienić walutę z płatnością ekspresową. Jeśli zależy nam na błyskawicznym czasie realizacji i najlepszym kursie wymiany walut, to warto wybrać portfel walutowy – oczywiście trzeba posiadać na nim wolne środki. Bardzo korzystną opcją jest transakcja społecznościowa, w przypadku której możemy sami zdecydować o kursie, po jakim wymienimy walutę. Jej realizacja uzależniona jest jednak od ofert innych użytkowników i trzeba posiadać środki na portfelu walutowym.


Źródło: Publikacja partnera. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag nolstag kantory internetowe
To warto przeczytaćfot. elenabsl
fot. ink drop
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Maj 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Serwisy specjalne: