reklama
27 i 28 października w warszawskiej Kinotece już po raz piąty odbędzie się międzynarodowa konferencja CopyCamp organizowana przez fundację Nowoczesna Polska.
Podczas dwudniowego wydarzenia spotkają się przedstawiciele instytucji kulturalnych, mediów, sektora kreatywnego, środowisk naukowych, prawniczych, politycznych i pozarządowych. Dyskusja toczyć się będzie w kontekście konsultowanych obecnie przez Komisję Europejską propozycji reformy prawa autorskiego, ale też wokół wpływu tego prawa na komunikację, edukację, kulturę czy nowe technologie.
Występować będą między innymi Olga Goriunova, badaczka mediów cyfrowych, Therese Comodini Cachia, posłanka do Parlamentu Europejskiego, Mikołaj Iwański, ekonomista (Akademia Sztuki w Szczecinie), Rufus Pollock, ekonomista i założyciel Open Knowledge Foundation, Jonas Holm radca prawny, współpracownik organizacji LIBER (Association of European Research Libraries), Michal Dubovan, starszy radca w Ministerstwie Kultury Republiki Czeskiej odpowiedzialny za legislację prawno-autorską i nadzór nad organizacjami zbiorowego zarządzania.
Pełny program wydarzenia dostępny jest na stronie http://copycamp.pl/info/program/.
Wydarzeniem towarzyszącym konferencji będą warsztaty. Artyści, którzy wezmą w nich udział, dowiedzą się o tym, jak zarabiać i nie rezygnować z własnych planów twórczych, a także o tym, jak korzystać z internetu do rozpowszechniania własnej twórczości. Spotkanie dla naukowców poświęcone będzie udostępnianiu danych badawczych. Przewidywane są ponadto warsztaty na temat kształtowania prawa autorskiego w oparciu o dowody, o działaniach rzeczniczych w obszarze prawa autorskiego w kontekście aktualnych propozycji zmian tego prawa, a także o zmianach, jakie w recepcji twórczości przynosi zjawisko Big Data.
W trakcie konferencji odbędzie się również premiera książki „Wszystkie prawa zastrzeżone. Historia sporów o autorskie prawa majątkowe. 1469-1928” Konrada Gliścińskiego, poświęconej historii poszukiwań uzasadnień dla prawa autorskiego oraz jego poszczególnych instytucji.
Co ważne, konferencja zbiega się w czasie z publikacją stanowiska fundacji Nowoczesna Polska w konsultacjach reformy prawa autorskiego, któremu towarzyszy raport na temat copyright trollingu w Polsce oraz propozycja systemowej legalizacji niekomercyjnego dzielenia się dobrami kultury w internecie. Formularze rejestracyjne dla uczestników konferencji oraz warsztatów znajdują się na stronie: http://copycamp.pl. Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny (powinna być dostępna pod tym adresem).
Formularze rejestracyjne dla uczestników konferencji oraz warsztatów znajdują się na stronie: http://copycamp.pl. Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny.
Aktualności
|
Porady
|
Gościnnie
|
Katalog
Bukmacherzy
|
Sprawdź auto
|
Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy
Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.
*
Monitoring wizyjny rozpoznający twarze? To brzmi jak fikcja, ale wszystko do tego zmierza
|
|
|
|
|
|