Już 3 miliony domen .eu

15-01-2009, 11:47

Trzymilionowa domena .eu została zarejestrowana w ubiegłą niedzielę. Zaledwie 2,5 roku po udostępnieniu europejskich adresów zajęły one czwarte miejsce pod względem popularności w Europie i dziewiąte miejsce na świecie.

Otwarta w dniu 7 grudnia 2005 r. domena .eu była początkowo dostępna dla posiadaczy praw pierwszeństwa. Od początku kwietnia 2006 r. adresy mogą w niej rejestrować wszyscy mieszkańcy UE i organizacje posiadające siedzibę na terytorium Unii. W ciągu pierwszego roku istnienia domeny zarejestrowano w niej 2,5 mln nazw, a w 2007 r. dodano następne 300 tys. Okres po udostępnieniu domen dla wszystkich europejczyków był przez niektórych komentatorów porównywany do gorączki złota

Trzymilionową domenę .eu zarejestrował 11 stycznia obywatel Niemiec. Osiągając ten próg, domena .eu umocniła swoje miejsce wśród 10 największych domen najwyższego poziomu na świecie takich, jak .com, .net czy .org.

Domeny .eu cieszą się dobrą reputacją. Niedawne badanie przeprowadzone przez EURid, (rejestr domen .eu) wykazało, że użytkownicy nie tylko postrzegają .eu jako wyraz prawdziwie europejskiej tożsamości w internecie, ale uważają też, że domeny z .eu w nazwie są innowacyjne i nowoczesne.

Większość domen .eu zarejestrowano w państwach UE o największej liczbie ludności i najwyższym rozpowszechnieniu internetu. Na pierwszym miejscu nadal znajdują się Niemcy (30%), następnie Holandia (14%), Wielka Brytania (12%), Francja (8%) i Polska (6%).

- Liczba ta (3 mln rejestracji - red), osiągnięta zaledwie kilka miesięcy przed trzecią rocznicą istnienia domeny, wskazuje na wyraźne poparcie społeczeństwa dla .eu – podkreśliła Viviane Reding, unijna komisarz ds. społeczeństwa informacyjnego i mediów. - Cieszę się zwłaszcza z tego, że coraz więcej małych i średnich przedsiębiorstw przyjęło domenę .eu jako integralną część tożsamości firmy. Mam nadzieję, że w przyszłości skorzysta z niej jeszcze więcej przedsiębiorstw.


Źródło: Komisja Europejska
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag Viviane Redingtag Unia Europejskatag EurIDtag domenytag .eu
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy