Jobs: iOS ma więcej aktywacji od Androida

04-09-2010, 16:19

Apple chce dowieść, że produkowane przez nią gadżety są popularniejsze od smartfonów pracujących na Androidzie. Dopóki jednak nie poznamy rzetelnych statystyk, będzie to tylko walka na słowa.

Eric Schmidt, dyrektor generalny Google, w zeszłym miesiącu ogłosił, że dziennie aktywowanych jest około 200 tysięcy smartfonów pracujących na systemie operacyjnym Android. Potwierdzałoby to statystyki mówiące o rosnącej jego popularności. Już w maju pojawiła się informacja o tym, że Android awansował wśród mobilnych systemów operacyjnych na drugie miejsce, wyprzedzając iOS, stosowany w iPhone'ach.

>> Czytaj więcej: Android: Wzrost o 885,9 proc.

Sonda
Mój telefon pracuje na:
  • Symbianie
  • iOS
  • Androidzie
  • RIM
  • innym systemie
wyniki  komentarze

Steve Jobs, dyrektor generalny Apple, podczas prezentacji nowych produktów i usług odniósł się do tych informacji, podając, że w przypadku jego firmy aktywowanych jest dziennie 230 tysięcy urządzeń - informuje TechCrunch. Ponieważ iPody takiego działania nie wymagają, można założyć, że chodziło o iPhone'y oraz iPady.

Dodał on ponadto, że jego zdaniem Google podaje dane, uwzględniając aktualizacje oprogramowania. Podkreślił, że gdyby Apple też tak robiła, prezentowane przez nią liczby byłyby znacznie wyższe. Z Mountain View szybko nadeszła odpowiedź - firma zaprzeczyła, jakoby do przedstawionej wcześniej liczby aktywacji doliczała aktualizacje oprogramowania.

Można oczekiwać, że podobnych wymian zdań między obiema firmami będzie więcej. Nic dziwnego - Google, podobnie jak Apple, szybko zaistniała na rynku telefonów komórkowych, odnosząc spektakularny sukces. Android zdaje się szybciej zyskiwać na popularności, co wynika m.in. z tego, że jest dostępny na kilkudziesięciu smartfonach, iOS jedynie na kilku.

>> Czytaj także: Telefony z Androidem sprzedają się lepiej niż iPhone'y


Następny artykuł » zamknij

Ping: Milion w dwa dni

Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag systemy operacyjnetag smartfonytag iOstag Googletag Appletag Android
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy