Jeśli konto studenckie, to gdzie?

26-09-2007, 10:39

Niektóre banki kuszą studentów bezpłatnymi przelewami przez internet, a inne dorzucają do rachunku darmową kartę płatniczą. Nie można jednoznacznie odpowiedzieć, w którym banku jest najtaniej i dlatego warto zapoznać się z raportem przedstawionym przez serwis Money.pl.

Przedstawiony na stronach Money.pl raport to porównanie kont studenckich oferowanych przez 10 banków. Możemy w nim poczytać o różnych udogodnieniach stosowanych przez nie w celu zachęcenia studentów do korzystania z ich usług.

Naszych czytelników z pewnością zainteresuje zestawienie dotyczące przelewów przez internet. W raporcie czytamy, że obecnie najkorzystniejszą ofertę pod tym kontem posiada Toyota, MultiBank, Lukas oraz ING. W tych bankach za zlecenia stałe dokonane przez internet nie są pobierane żadne opłaty (uwaga: ING Bank Śląski nie pobiera opłat do 28.12.2007 roku i nie informuje, jak będzie po tej dacie).

Warto przyjrzeć się również ofertom banków BZ WBK, PKO BP, BPH oraz mBank. Tam opłata za przelew nie jest wysoka - wynosi 50 gr.

Jeśli chodzi o karty płatnicze, to za darmo można je otrzymać w Inteligo, mBanku, MultiBanku, Lukas Banku, Kredyt Banku, BPH oraz w ING Banku Śląskim. Trzeba jednak zwrócić uwagę na to, że karta wydana za darmo rzadko kiedy jest darmowa, gdy już jej używamy. Biorąc pod uwagę opłaty za użytkowanie karty okazuje się, że jedynie w mBanku karta jest zupełnie bezpłatna, natomiast w Lukasie, ING, BZ WBK oraz Multibanku wymagane jest spełnienie pewnych warunków, aby bank nie pobierał opłat.

Jeśli chodzi o ogólne koszty korzystania z konta, wiele zależy od tego jak klient z niego korzysta. W raporcie Money.pl przyjęto, że student będzie otrzymywał na konto minimum 1000 zł, dokona 4 przelewów zewnętrznych na miesiąc, raz na tydzień zapłaci kartą za zakupy i 4 razy w miesiącu wypłaci gotówkę z bankomatu własnego banku. Przy takich założeniach najtańsze okazują się konta ING, Lukas Banku oraz BZ WBK.

Więcej szczegółów w Money.pl: Konta dla studentów - ranking Money.pl

Źródło: Money.pl
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy