Jazznowiec festiwal

22-06-2021, 12:22

Lato w pełni, pogoda zachęca nas do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. A gdyby tak połączyć to z nastrojową muzyką rozbrzmiewającą w niezwykle malowniczym otoczeniu? Jazznowiec Festiwal to propozycja dla wszystkich miłośników polskiego jazzu. Koncerty odbywają się na dziedzińcu zamku w Janowcu oraz w równie urokliwych okolicznych miejscowościach. W ubiegłym roku przeszkodą okazała się szalejąca pandemia, dlatego teraz warto wykorzystać szansę i wybrać się na koncert.

jazznowiec festiwal

Słów kilka o festiwalu 

Prezentacja polskiego jazzu a także promocja regionu to dwa najważniejsze cele przyświecające organizatorom festiwalu.

Ubiegłoroczna edycja Jazznowiec Festiwal z powodu restrykcji związanych z pandemią ograniczyła się do realizacji jedynie 2 koncertów, Andrzej Jagodziński Trio oraz Warsaw Paris Jazz Quintet. W tym roku w ramach festiwalu odbywa się 6 weekendowych koncertów, z których pierwszy, Krzysztof Kiljański-Swing Time, już za nami. Z kolei już w najbliższy piątek 25 czerwca o godzinie 19.00 w Kinie Świt w Zwoleniu odbędzie się kolejny koncert, podczas którego usłyszymy Włodzimierza Nahornego, Agnieszkę Wilczyńską, Janusza Szroma, Andrzeja Łukasika oraz Sebastiana Frankiewicza. Koncert ten nosi tytuł MŁYNAESKI/NAHORNY - 80 rocznica urodzin twórców i w związku z obchodami rocznicy będzie prezentowany w kilku innych miejscowościach, o czym na bieżąco będziemy informować na FB festiwalowym i na stronnie Blue Note Agencji Artystycznej. Natomiast koncert finałowy festiwalu, OLEJNICZAK/SENDECKI QUARTET - Andrzej Olejniczak ,Władysław „Adzik” Sendecki, Michał Barański, Michał Miśkiewicz, który odbędzie się 7 sierpnia będzie współorganizowany z Festiwalem Filmu i Sztuki Dwa Brzegi.  

Festiwal Jazznowiec objęty został patronatem honorowym starosty puławskiego Danuty Smagi oraz Wójta Gminy Janowiec Jana Gędka. Organizatorami zaś jest Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym, Stowarzyszenie Pozytywni w Kulturze, Dom Kultury w Janowcu oraz Blue Note Agencja Artystyczna Andrzej Łukasik, która od lat zajmuje się organizacją koncertów jazzowych i współpracuje z wieloma muzykami jazzowymi i artystami w tym Ewą Bem, Andrzejem Jagodzińskim i Włodzimierzem Nahornym. Partnerami festiwalu są: STOART, ZAiKS, Gmina Janowiec i ENEA.
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


fot. ArLawKaRSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Sierpień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031 
Serwisy specjalne: