Jakie zalety mają ćwiczenia na rowerze stacjonarnym?

01-06-2017, 06:34

Trudno znaleźć osobę, która nie przepada za jazdą na rowerze. Ta aktywność fizyczna zdecydowanie łączy w sobie przyjemne z pożytecznym. Jej dużą zaletą jest możliwość jeżdżenia przez cały rok, za sprawą rowerków stacjonarnych. Choć każdy wie na czym polega, warto przybliżyć kilka istotnych faktów.

Kilka słów o treningu 

Jazda rowerem zazwyczaj kojarzy się nam z przyjemnością, a nie morderczym treningiem w pocie czoła. Jednocześnie doskonale wpływa na zdrowie i samopoczucie, a w sezonie pozwala w szybkim czasie przemieścić się z punku A do punku B. Dzięki rowerkom stacjonarnym możliwe jest ćwiczenie w ciągu całego roku, bez względu na warunki pogodowe. Są one popularne nie tylko w siłowniach, ale także w mieszkaniach, dzięki kompaktowym rozmiarom i niewygórowanej cenie. Możliwość regulacji oporu oraz dostosowanie tempa do własnych możliwości sprawia, że rowery treningowe są chętnie wybierane zarówno przez początkujące, jak i zaawansowane osoby.

rower stacjonarny

Rodzaje rowerów stacjonarnych

Rowery należą do podstawowego wyposażenia każdej siłowni, ponieważ są chętnie uczęszczane. Każdy potrafi na nich ćwiczyć, a ryzyko kontuzji jest stosunkowo niewielkie. Obecnie na rynku dostępnych jest bardzo wiele modeli, które można z łatwością dopasować wedle własnych potrzeb. Rower pionowy – najbardziej popularny - jest urządzeniem, na którym jazda odbywa się w sposób klasyczny. Umożliwia rzeźbienie głównie dolnych partii ciała – mięśni pośladków, ud i łydek. Z kolei rower leżący (inaczej poziomy) jest doskonałą alternatywa dla osób borykających się z problemami kręgosłupa. Dzięki stabilizacji odcinka lędźwiowego i piersiowego dodatkowo go nie obciąża, a ponadto bardziej angażuje mięśnie brzucha niż inne rowery treningowe.

 

Zalety aktywności

Wśród korzyści płynących z ćwiczeń na rowerach stacjonarnych można wymienić bardzo wiele kwestii. Oprócz tych wcześniej wspomnianych, na szczególną uwagę zasługuje możliwość spalenia dużej liczby kalorii, a zatem także szybkie pojawienie się pierwszych efektów. Ponadto jazda na rowerze poprawia kondycję, wzmacnia odporność oraz redukuje cellulit i rozstępy. Jest wskazana dla osób z nadwagą oraz seniorów, ponieważ nie obciąża stawów tak jak bieganie. Popularną formą tej aktywności stał się ostatnio spinning. To bardzo intensywny trening, na którym wykorzystywane są rowery treningowe wzorowane na tych kolarskich. Podczas zajęć wytrzymałościowych pokonywane są płaskie odcinki i wzniesienia w rytm energetycznej muzyki. W trakcie zjazdów i podjazdów można spalić setki kalorii, wyrzeźbić dolne partie ciała oraz zapomnieć o wszelkich stresach i nerwowych sytuacjach. 

Jazda na rowerze to odpowiednia propozycja dla każdego, bez względu na wybór modelu. Zarówno decydując się na rower pionowy, poziomy, jak i ten przeznaczony do spinningu osiągniemy zamierzone efekty oraz pozytywnie wpłyniemy na kondycję organizmu. Propozycja ta powinna zainteresować przede wszystkim przeciwników ruchu, którzy szybko przekonają się jak przyjemne i dobroczynne mogą stać się ćwiczenia fizyczne.

 

Rowery treningowe pionowe oraz poziome znajdą Państwo w ofercie firmy GP Koncept na http://gpkoncept.pl/produkty/urzadzenia-cardio/rowery-treningowe/ -  znane marki: Precor, Life Fitness, Technogym i gwarancja najwyższej jakości.
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
Serwisy specjalne: