Jakie czynniki mają wpływ na wysokość składki OC?

02-01-2019, 16:31

Sprawdź, jakie czynniki mają wpływ na wysokość stawki Twojego ubezpieczenia OC! Na niektóre z nich możesz mieć wpływ, zatem warto wiedzieć, na jakiej podstawie towarzystwo ubezpieczeniowe oblicza wysokość rocznej składki na OC.

Porównanie wielu ofert z pewnością się opłaci!

Na rynku dostępnych jest wiele ofert z różnych towarzystw ubezpieczeniowych i nie sposób porównywać wszystkich na piechotę. Na szczęście istnieją porównywarki cen OC i AC, z których naprawdę warto korzystać. Porównywarka ubezpieczeń klaro.pl szybko i bezproblemowo porówna za Ciebie oferty od wielu ubezpieczycieli. Twoim zadaniem będzie przeanalizowanie tych danych i wybranie najkorzystniejszej dla siebie oferty.

Im większe miasto, tym wyższa składka za OC

Towarzystwa ubezpieczeniowe wyliczając wysokość stawki OC dla Twojego samochodu biorą pod uwagę szereg czynników. Jednym z nich jest Twoje miejsce zamieszkania. Według statystyk w większych miastach jeździ więcej samochodów, tworzy się również więcej korków. Wiąże się to bezpośrednio z większą szansą na nieodpowiedzialne czy nieprzemyślane działanie kierowców pod wpływem pośpiechu lub stresu. Wynikiem takich zachowań są kolizje i wypadki. Jeśli interesują Cię szczegółowe statystyki z tego obszaru, możesz sięgnąć po dane, które każdego roku gromadzi np. GUS, czyli Główny Urząd Statystyczny.

Bezkolizyjna jazda opłaca się podwójnie!

Jazda bezwypadkowa to zdecydowanie mniej stresu i mniej pieniędzy wydanych na naprawy. Ale to nie koniec dobrych wiadomości związanych z tym, że jeździsz bezpiecznie i bezawaryjnie. Okazuje się bowiem, że ubezpieczyciele premiują bezkolizyjną jazdę poprzez przyznanie korzystniejszych ofert na roczne ubezpieczenie OC. Jeśli przez długi czas jeździsz bezkolizyjnie i nie korzystasz z puli wykupionego ubezpieczenia, to możesz liczyć na wysokie zniżki na kolejną polisę OC.

mat partnera

Czy stawka ubezpieczenia OC może zależeć od pojemności silnika?

Towarzystwa ubezpieczeniowe wyliczając ofertę OC mogą wziąć pod uwagę pojemność silnika w samochodzie, który masz zamiar ubezpieczyć. Taka kalkulacja wynika z tego, że większa pojemność silnika wiąże się z większą mocą pojazdu. Tutaj firmy ubezpieczeniowe znowu sięgają do statystyk, z których wynika, że szybsze samochody powodują więcej wypadków na drogach. Co więcej, istnieją statystyki, które wskazują czołówkę najbardziej wypadkowych modeli aut. Jeśli Twój samochód znajduje się na tym niechlubnym podium, będzie się to prawdopodobnie łączyło z podniesieniem stawki za Twoje OC.

Jeśli posiadasz dzieci – zapłacisz niższą składkę na OC

W formularzu OC zauważyłeś pytania o dzieci? To nie przypadek! Towarzystwa ubezpieczeniowe specjalnie pytają o to, czy masz dzieci, ponieważ jest to jeden z czynników, dzięki którym są w stanie przewidzieć sposób Twojej jazdy. To oczywiście dane statystyczne i oceny szacunkowe, ale faktem jest, że rodzice małych dzieci otrzymują korzystniejsze ceny za roczne ubezpieczenie OC.

Lojalni klienci są premiowani większymi zniżkami

Jeśli od lat wykupujesz ubezpieczenie w jednej firmie ubezpieczeniowej, to możesz liczyć na zniżki, które z tego tytułu zaproponuje Ci ubezpieczyciel. Ponadto, jeśli w danej firmie masz wykupionych kilka ubezpieczeń, np. na mieszkanie lub ubezpieczenie w podróży, to również możesz zapytać ubezpieczyciela, czy nie spowoduje to korzystniejszego oszacowania stawki na Twoje roczne OC.
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag ubezpieczenie samochodutag OCtag komunikat firmytag AC
To warto przeczytać
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
Serwisy specjalne: