Jakie biznesy otwierają Polacy na Wyspach?

15-02-2019, 09:48

Wyjeżdżając z Polski do Anglii, Polacy wcale nie muszą pracować jako tania siła robocza w brytyjskich fabrykach. Kiedy już odnajdą się w nowej rzeczywistości, spokojnie mogą otworzyć własny biznes.

Polscy fachowcy

Trudno nie zgodzić się z tym, że Polacy mają fach w ręku i dobrze radzą sobie jako tzw. złote rączki. Firmy budowlane są zatem tym, co chętnie otwierają Polacy; budują domy, naprawiają cieknące krany... Ale nie tylko. Bo czyż lekarz czy farmaceuta nie jest fachowcem? Podobnie jak informatyk. Właśnie w tych zawodach także sprawdzają się nasi rodacy za granicą. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę polska apteka UK i możemy zdziwić się, widząc, ile pozycji się pokazało. To świadczy tylko o tym, że na Wyspach jest zapotrzebowanie na polskie apteki UK jest bowiem miejscem, do którego wyemigrowało naprawdę wielu Polaków i zrozumiałe jest, że szukają polskich sklepów czy aptek.

Polskie sklepy

Coraz więcej otwiera się także sklepów, w których można kupić polskie produkty. Bo który Polak, będąc na obczyźnie, nie zatęskni za typowo polskimi produktami, których nie dostanie w brytyjskich sklepach? A nawet jeśli dostanie, to za sprawą polskich hurtowni, które także chętnie się otwierają i sprowadzają do Wielkiej Brytanii coraz więcej polskich produktów, które można znaleźć potem na półkach w supermarketach, np. Tesco. Korzystają z tego nie tylko Polacy, ale i Brytyjczycy czy emigranci z innych krajów, np. Czesi czy Węgrzy. Dużą popularnością cieszą się też polskie apteki UK oferuje rzekomo leki gorszej jakości i emigranci wolą kupować ich polskie odpowiedniki.

Sklepy internetowe

Sklepy internetowe w obecnych czasach są już bardzo popularne. Polacy, mieszkający w Wielkiej Brytanii i oferujący polskie produkty, poszli z nurtem czasu i uruchomili także internetową działalność. Co więcej, niektóre strony, które mają w swojej ofercie polską żywność oraz catering, nie mają nawet opcji polskiego języka, co można odczytywać tylko jako sukces – popularność wśród Brytyjczyków jest tak duża, że to oni stali się głównymi konsumentami polskich produktów tamtych stron.
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
Serwisy specjalne: