Jaki dobrać odpowiednie obuwie do wkładek ortopedycznych?

04-05-2021, 13:37

Obuwie zdrowotne damskie, męskie, jak i dziecięce jest coraz częściej poszukiwanym towarem. Niestety coraz więcej osób, w tym także dzieci, ma wskazania wymagające korekcji wad postawy i układu stóp. Pomóc w tym mogą znacząco wkładki do obuwia. Nie mniej istotne w takim przypadku jest jednak także samo obuwie.

Obuwie do wkładek - od czego trzeba zacząć?

Dlaczego warto kupić wkładki ortopedyczne i specjalne buty?

Jakie buty do wkładek ortopedycznych?

Obuwie do wkładek - od czego trzeba zacząć?

Zanim zaczniesz szukać obuwie ortopedycznego czy butów terapeutycznych, powinieneś skonsultować się ze specjalistą. Przy wadach postawy czy układu stóp nie ma miejsca na przypadkowe zakupy. Każde obuwie, jak również wkładki do niego powinny być dobrane do konkretnej osoby i jej problemów zdrowotnych.

Wygodne buty zdrowotne marki Waldlaufer w białym kolorze dostępne w sprzedaży w sklepie Butydowkładek

Zarówno buty na haluksy, jak i buty do wkładek korygujących wady postawy powinny mieć odpowiednie właściwości. Na początek trzeba się jednak dowiedzieć, czego masz szukać. Oferta na https://butydowkladek.pl/ jest bardzo szeroka i bez podpowiedzi ze strony specjalisty trudno będzie ci samodzielnie zdecydować, które buty należy kupić. Buty z pewnością trzeba natomiast kupować w sklepach specjalizujących się w obuwiu zdrowotnym, butach terapeutycznych. Wkładki natomiast należy wykonać w wyspecjalizowanym zakładzie. Poprzedzić powinno je staranne badanie wykonane przez fizjoterapeutę, który spojrzy na pacjenta holistycznie, ze szczególnym uwzględnieniem badania stawów i kręgosłupa, a nie tylko stóp. Podstawą do wykonania wkład zawsze powinno być badanie podoskopowe pozwalające określić miejsca stylu stopy z podłożem, jej kształt w obciążeniu. W ten sposób uzyskuje się bardzo konkretne dane pomocne w produkcji wkładki.

Wygodne obuwie zdrowotne marki Alpina w białym kolorze dostępne w sprzedaży w sklepie Butydowkładek

Dlaczego warto kupić wkładki ortopedyczne i specjalne buty?

Wkładki ortopedyczne wykonane przez specjalistę mogą przynieść nie tylko ulgę cierpiącym stopom, lecz także pomóc skorygować ustawienie stóp, a także całej postawy. Warto jednak pamiętać, że zadziałają one najlepiej w połączeniu z odpowiednio dobranym do nich obuwiem. Taki profesjonalny zestaw jest w stanie pomóc ci uporać się z bólem stóp i kolan. Często znikają także przykre dolegliwości ze strony bioder czy kręgosłupa. Bardzo ważne, szczególnie w kontekście osób młodych, jest to, że obuwie ortopedyczne, zdrowotne marek takich jak Berkemann, Alpina, Waldlaufer, Lesta, Dr Orto, Dr Birnkmann, Podowell są w stanie pomóc w korygowaniu rozwijających się wad postawy. Dotyczy to zarówno dzieci, jak i osób dorosłych. 

Terapeutyczne buty zdrowotne marki Berkemann w czerwonym kolorze dostępne w sprzedaży w sklepie Butydowkładek

Jakie buty do wkładek ortopedycznych?

Wybierając buty do wkładek ortopedycznych, trzeba robić to bardzo uważnie. Nie można z pewnością zakładać, że sam zakup obuwia ortopedycznego wystarczy. Pamiętaj, że obuwie zdrowotne posiada co prawda dobrze wyprofilowaną wkładkę, natomiast może ona zupełnie nie odpowiadać potrzebom twojej stopy. Warto jednak połączyć buty ortopedyczne czy terapeutyczne z wkładkami. Warto pamiętać, że buty do wkładek muszą mieć właściwie płaski wkładkę, najlepiej wyjmowaną, aby można było wymienić ją na tę zrobioną specjalnie dla ciebie. Ważnym elementem jest zapiętek, który powinien być wyższy niż w tradycyjnym obuwiu.

Wygodne obuwie zdrowotne marki Birkenstock w brązowym kolorze dostępne w sprzedaży w sklepie Butydowkładek

Liczyć się będzie także szerokość takiego obuwia. W zależności od konkretnych warunków fizycznych potrzebny może być zupełnie inny typ buta. Z pomocą często przychodzi parametr taki jak tęgość obuwia:

  • tęgość buta F – obuwie tego typu przeznaczone jest do wąskich stóp, rozwiązanie idealne dla osób, które borykają się z problemem klapiących lub odstających od stopy butów;
  • tęgość buta G – to najczęściej spotykana tęgość stopy, buty takie zarezerwowane są więc dla „standardowej” stopy, która nie jest ani za szeroka, ani za wąska; warto pamiętać, że dobrze dobrany but to taki, który nie uciska boków ani podbicia stopy oraz daje jej właściwy zakres ruchu;
  • tęgość buta H – obuwie tego typu przeznaczone jest na szeroką stopę; idealne rozwiązanie dla osób, które większość modeli butów uciska po bokach lub na podbiciu stopy butami, to powinieneś zacząć się rozglądać za parami z takim oznaczeniem.

 

 

 
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag wkładki ortopedycznetag poradytag obuwietag nolstag nolhtag buty
To warto przeczytaćRSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Wrzesień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 
Serwisy specjalne: