Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Jaki biznesowy laptop realnie spełni wymagania przedsiębiorcy

15-03-2024, 17:15

Wybór optymalnego laptopa jest kluczowy dla efektywności i mobilności w nowoczesnym biznesie, działając jak fundament dla rozwoju i wzrostu firmy. Taki sprzęt stanowi podstawę do codziennej pracy, zapewniając stabilność działania. Sprawdź, jak wybrać laptop dopasowany do Twoich biznesowych wyzwań.

Microsoft Surface Pro 8

Dobrze dobrany sprzęt pozwala nie tylko na wygodną pracę w biurze, ale również w podróży, na spotkaniach z klientami czy podczas delegacji. Ważne jest, aby laptop był nie tylko wydajny, ale również lekki, trwały i łatwy w transporcie, co przekłada się na większą produktywność i satysfakcję z pracy.

Przedsiębiorca nie potrzebuje zastępczych zmartwień

Zadaniem sprzętu jest ułatwiać nam życie. Dlatego też mobilność urządzeń to jeden z kluczowych aspektów pracy nowoczesnego przedsiębiorcy. Wielkość i waga laptopa mają ogromne znaczenie dla osób, które dużo podróżują lub często pracują poza biurem.

Niezwykle istotny jest również długi czas pracy na baterii, który umożliwia pracę bez konieczności ciągłego szukania gniazdka, czy uwiązania do jego miejsca. Dzięki temu przedsiębiorca może skupić się na swoich zadaniach w dowolnym miejscu i czasie, nie martwiąc się o ograniczenia technologiczne.

Dobrym przykładem mogą być laptopy Microsoft Surface. Z ich lekką konstrukcją (około 0,9 kg dla modelu Surface Pro 9) i długim czasem pracy na baterii (do 10,5 godziny), często są wiodącym wyborem przedsiębiorców poszukujących mobilnego sprzętu.

 • Taki sprzęt z łatwością zmieści się w torbie i wytrzyma cały dzień pracy bez dostępu do zasilania.
 • Co więcej, opcjonalny panel dotykowy i możliwość używania rysika znacząco rozszerzają możliwości pracy w terenie, umożliwiając łatwe tworzenie notatek czy projektów.

W biznesie liczy się wydajność dostosowana do potrzeb

Przedsiębiorcy regularnie przetwarzają duże ilości danych i korzystają z zaawansowanych programów, co wymaga laptopów o wysokiej wydajności. Dlatego też szybkie przetwarzanie danych, możliwość płynnej pracy z wieloma aplikacjami jednocześnie oraz błyskawiczny dostęp do plików, to czynniki, które mogą znacząco wpłynąć na produktywność.

Stąd też kluczowymi elementami, na które warto zwrócić uwagę kupując laptop są procesor, pamięć RAM oraz dysk SSD. W przypadku wspomnianych laptopów Microsoft Surface

 • procesory Intel Core z serii 5 i 7 o taktowaniu od 3,3 do 3,6 GHz zapewnią szybką i płynną pracę z aplikacjami,
 • 16 GB kości pamięci RAM ułatwią przedsiębiorcom wielozadaniowość bez spadków wydajności, 
 • a szybkie i pojemne dyski SSD zwiększą szybkość uruchamiania systemu oraz dostępu do plików.

Unikalne funkcje laptopów ułatwiające pracę przedsiębiorcy

Microsoft Surface Pro 8

W dzisiejszych czasach laptop biznesowy to nie tylko urządzenie do przeglądania internetu czy pracy z dokumentami tekstowymi. Nowoczesne funkcje, takie jak panel dotykowy i obsługa rysika, znacząco ułatwiają pracę, oferując nowe sposoby interakcji z urządzeniem.

 • Panel dotykowy pozwala na szybszą i bardziej intuicyjną nawigację po systemie oraz aplikacjach.

 • Z kolei rysik jest idealny do tworzenia ręcznych notatek, rysunków technicznych czy podpisów elektronicznych.

W praktyce biznesowej, możliwości jakie oferują te funkcje są nieocenione, ponieważ zwiększają produktywność, szczególnie w sytuacjach, gdy tradycyjna klawiatura i myszka nie są wystarczająco efektywne.

 • Podczas spotkań, szybkie tworzenie notatek bezpośrednio na prezentacji czy dokładanie uwag do projektów w czasie rzeczywistym, sprawia, że komunikacja jest bardziej płynna i efektywna.

 • Dla analityków czy projektantów, możliwość rysowania schematów czy skomplikowanych wzorów bezpośrednio na ekranie laptopa, to znaczące usprawnienie pracy.

 • Laptop z panelem dotykowym i rysikiem staje się narzędziem wszechstronnym, które sprawdza się w wielu różnych kontekstach biznesowych.

Laptopy Microsoft Surface to przykłady narzędzi, które doskonale wpisują się w opisane powyżej potrzeby przedsiębiorców. Ich panele dotykowe wysokiej rozdzielczości oraz wsparcie dla rysików Surface Pen umożliwiają wykorzystanie wszystkich wymienionych funkcji. Dodatkowo, modele takie jak Surface Pro oferują wysoką wydajność w lekkim i poręcznym formacie, co czyni je idealnymi dla profesjonalistów potrzebujących mobilnego urządzenia, które sprosta różnorodnym zadaniom biznesowym.

Bezpieczeństwo danych - kluczowy aspekt biznesu i urządzeń przedsiębiorcy

Microsoft Surface Pro 8

W erze cyfrowej, bezpieczeństwo danych stało się kluczowym aspektem każdej działalności biznesowej. Przedsiębiorcy chcą mieć pewność, że ich dane są chronione na najwyższym poziomie, co może być kluczowe przy wyborze laptopa do zastosowań biznesowych. Ochrona informacji firmowych przed nieautoryzowanym dostępem, wirusami czy atakami hakerskimi jest bowiem niezbędna do utrzymania ciągłości pracy oraz ochrony reputacji firmy.

Nowoczesne laptopy oferują szereg technologii zabezpieczających, także takich jak rozpoznawanie twarzy czy szyfrowanie danych, które pomagają zabezpieczyć wrażliwe informacje.

Technologie bezpieczeństwa, w tym Windows Hello w laptopach Surface, zapewniają szybkie i bezpieczne logowanie dzięki rozpoznawaniu twarzy. To nie tylko wygodne, ale również bezpieczniejsze rozwiązanie niż tradycyjne hasła, które mogą zostać łatwo przechwycone lub zgubione.

Natomiast szyfrowanie danych na dysku tych urządzeń za pomocą technologii BitLocker zapewni, że nawet w przypadku kradzieży urządzenia, dostęp do danych będzie niemożliwy bez odpowiedniego klucza szyfrującego.

Jak wybrać laptopa dla przedsiębiorcy w dwóch krokach?

1. Określ swoje rzeczywiste potrzeby

Pierwszym krokiem przy wyborze laptopa dla przedsiębiorcy będzie dokładne określenie potrzeb, np. mobilność, trwałość, bezpieczeństwo czy może wydajność?

Zastanów się także, jakie aplikacje będą najczęściej używane? Czy będą to głównie narzędzia do edycji tekstu i zadań biurowych, czy bardziej wymagające programy do obróbki graficznej, wideo, czy analizy obszernych ilości danych.

Odpowiedzi na powyższe pytania pomogą zawęzić poszukiwania do urządzeń, które najlepiej odpowiadają oczekiwaniom użytkownika.

2. Dobierz specyfikację techniczną

Przyglądając się specyfikacji technicznej warto zwrócić uwagę na poniższe parametry, technologie oraz funkcje:

 • Procesor: im wyższa seria i nowsza generacja, tym lepsza wydajność, co oznacza, że aplikacje uruchamiają się szybciej, a zadania są przetwarzane z mniejszym wysiłkiem dla systemu. Dla wymagających zastosowań, takich jak edycja wideo, projektowanie graficzne czy analiza dużych zbiorów danych, procesor o wysokiej mocy obliczeniowej może znacząco przyspieszyć pracę.

 • Pamięć RAM: dla większości zastosowań biznesowych rekomendowane jest minimum 8 GB, co umożliwia płynne wielozadaniowe działanie bez spadków wydajności. W przypadku bardziej zaawansowanych aplikacji, takich jak oprogramowanie do edycji grafiki czy bazy danych, warto rozważyć 16 GB RAM lub więcej, aby zapewnić jeszcze lepszą responsywność i komfort pracy.

 • Dysk SSD: zapewnia szybszy dostęp do danych, co skraca czas uruchamiania systemu operacyjnego i aplikacji. W porównaniu do tradycyjnych dysków twardych (HDD), dyski SSD oferują również większą odporność na wstrząsy i mniejsze zużycie energii, co jest korzystne dla mobilności i trwałości baterii laptopa.

 • Zabezpieczenia: wysokiej klasy zabezpieczenia, takie jak rozpoznawanie twarzy lub czytnik linii papilarnych, są kluczowe dla ochrony danych firmowych przed nieautoryzowanym dostępem. Systemy szyfrowania danych, jak BitLocker, dodatkowo chronią informacje przechowywane na urządzeniu.

 • Rodzaj i wielkość ekranu: wybór ekranu zależy od preferencji użytkowania oraz potrzeb wizualnych. Ekrany o wysokiej rozdzielczości zapewniają lepszą jakość obrazu, co jest istotne przy pracy z grafiką czy dokładnymi detalami. Wielkość ekranu wpływa na komfort pracy - większe ekrany są preferowane przy stacjonarnej pracy, mniejsze - zwiększają mobilność.

 • Waga i wielkość urządzenia: lekkie i kompaktowe urządzenia ułatwiają pracę mobilną i są mniej obciążające podczas długotrwałego transportu. Dla osób, które często podróżują służbowo, kluczowa może być możliwość łatwego schowania laptopa do małej torby czy plecaka.

 • Inne funkcje: takie jak panel dotykowy, czy możliwość obsługi rysikiem są idealne dla osób często pracujących w terenie lub tworzących notatki. Warto również zwrócić uwagę na porty USB-C oraz Thunderbolt 4 dla szybkiego transferu danych i łatwego podłączania zewnętrznych urządzeń. Ponadto wygodnym rozwiązaniem jest opcja dokowania, które umożliwia szybką transformację mobilnego urządzenia w pełnowartościowe stanowisko pracy.

Dobierz model laptopa do potrzeb

Różne modele laptopów Surface zostały stworzone z myślą o specyficznych potrzebach biznesowych, dlatego kluczowe jest określenie priorytetów przed dokonaniem wyboru. Aby pomóc Ci w wyborze najlepszego urządzenia dla konkretnych wymagań, przygotowaliśmy trzy przykładowe rekomendacje dotyczące różnych potrzeb biznesowych, bazując na ogólnych charakterystykach i funkcjach dostępnych modeli:

Mobilność i lekkość:

 • Model: Microsoft Surface Laptop Go 2
 • Uzasadnienie: Ten model jest niezwykle lekki (waży zaledwie 1,11 kg) i cienki, co czyni go idealnym towarzyszem podróży. Długi czas pracy na baterii (do 13 godzin) pozwala na pracę w terenie bez konieczności częstego ładowania.

Wydajność i moc:

 • Model: Microsoft Surface Laptop Studio
 • Uzasadnienie: Laptop ten posiada wydajny procesor Intel® Core™ i7 oraz kartę graficzną NVIDIA® GeForce Card RTX™ 3050 Ti, co czyni go idealnym do pracy z wymagającymi programami i grami. Duża ilość pamięci RAM (do 32 GB) i pojemny dysk SSD (do 2 TB) zapewniają płynną pracę i szybki dostęp do danych.

Kreatywność i multimedia:

 • Model: Microsoft Surface Pro 8
 • Uzasadnienie: Ten model posiada duży i dotykowy ekran PixelSense™ o przekątnej 13 cali, który doskonale sprawdza się do tworzenia grafiki, edycji zdjęć i oglądania filmów. Do laptopa można dokupić rysik Surface Pen, który pozwala na precyzyjne rysowanie i pisanie.

Pamiętaj, że wybór odpowiedniego laptopa zależy od Twoich indywidualnych potrzeb i preferencji. Dokładnie przeanalizuj swoje potrzeby biznesowe i wybierz model, który najlepiej im odpowiada.

 

Artykuł powstał we współpracy z delkom.pl


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *